tiktok

twitter'da videolara denk geldim. hiç tanımadığım insanların 3-5 milyon takipçileri var. para kazanıyorlarmış. nasıl para kazanıyorlar? içeriklere baktım bir reklam göremedim.

yayındayken izleyenler uygulama üzerinden para gönderiyorlar.

  • rose parks  (25.07.21 01:23:10)
3-5 milyonlukların çoğu musically zamanından kalma.tiktok akıllıca davranıp kendisine varoş muamelesi yapılınca kendi starlarını yarattı.inanılmaz bir kalabalık,aşırı yüksek izlenme sayıları var.yüksek takipçilerde izlenme üzerinden ödemesi var ama türkiye de asıl dümen canlı yayınlarda.inanılmaz paralar dönüyor ortalıkta.öyle oluncada insanlar hediye alabilmek için yapabilecekleri bütün saçmalıkları yapıp para topluyorlar.özel çoçuklarını sergileyenlerden,dekolte açanlara,tutunmaya çalışan az ünlülerden,evde saçma sapan danseden dayılara,bol miktarda parayı bulmam lazım kızına kadar,geniş yelpazede canlı yayın var.yorganın altında sevişiyormuş görüntüsü verip para kazananda var,kuran okuyanda.hepsi hediye topluyor ve hediyelerin karşılığında sabah gidip bankadan paralarını çekiyorlar.

  • duptıs  (25.07.21 02:35:06)
şu da çok ilginç geldi. aynı durumda twicth'te de var. sonuçta türkiye'de insanlar film, oyun, program gibi şeylere para vermez. sürekli korsandan halledilir. bunlara para ödemeyen insanların hiç zorunda olmadıkları kişilere para ödemek istemesi çok ilginç.

  • black mamba  (25.07.21 11:16:47)
iki kitle var aslinda bu bagislari yapanlar konusunda; 3-5 liralik bagis nedir ki zaten gitsen bi kutu kola anca aliyorsun o paraya. kutu kola parasina seni gulduren/eglendiren/azdiran vs, duzenli yayin yapan birine destek oluyorsun. yuksek bagis atanlarin da prestiji oluyor o kitlede. o yayinlari duzenli izleyen kisiler senin ismine asina oluyor, hatta yayinci bile asina oluyor sana. bu da bi tatmin. bir de kadin yayincilara "belki flortlesirim" diye atilan bagislar, hot tub yayinlari, bagiscinin adini goguslerine yazma gibi seyleri ekleyince cok tatminkar bi his aslinda bagisci icin. haliyle sen korsan film/oyun indirdiginde bunu sadece sen biliyorsun, kendin icin yapiyorsun, baskasinin haberi olmuyor ama platformlarda bir yayincinin kitlesine mensup olmak yeni bi komuniteye kendini ait hale getirmekle benzer bir sey.

  • hjarteblod  (25.07.21 16:55:15)