macbook air vs 13 inch macbook pro

Bu ikisinden hangisini almak daha mantıklı macbook pro'nun m1 işlemcili modelini kastediyorum

Yakın zamanda m1 air aldım. Performans anlamında eski air'lerden çok çok farklı fakat açık alanda koyu zeminli tasarım çalışmalarında ekran aydınlatması yetersiz kalıyor maalesef, ekranda kendi yansımama baka baka çalışıyorum. Eğer ben dağda bayırda parkta açıp koyu zeminli tasarım çalışmaları yapıcam diyorsanız pro daha mantıklı bi alternatif. Onun haricinde touchbar ve ses sistemindeki farklılıklar haricinde kaydadeğer bi durum yok bence. Ha bir de fanlı soğutma var pro'da ama m1 işlemcide henüz ısınmaya dair bir durum yaşamadım. Isınmadan tertemiz çalışıyor.

  • msb  (23.07.21 20:49:50)
aleti is icin kullanacaksaniz kesinlikle pro, normal internet kullanicisi iseniz air gayet yeterli gelecektir.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (23.07.21 23:37:38)
ağırlığın önemli yoksa her zaman içian pro iyidir

ikisi de aynı şekidle hızlı bile olsa air in soğutmasında fan olmadığı için performans gerektiren herhangi bir işte işlemci hızını düşürecektir kendini soğutamadığı için.

render gibi performans gerektiren şeylerde pro da kendini soğutamayıp işlemci hızını düşürüyor.

bir sürü video bulabilirsin böyle. aynı iki model pro'nun değişik ortam sıcaklıklarında yaptığı işem ve süresi vb vb.
  • killerbee  (24.07.21 07:31:02 ~ 07:32:41)