Yabanciya daire için şehir tavsiyesi

Selamlar
Is arkadasim Türkiye hastası müslüman bir kadin, emekliliği için Türkiye'de bir daire arıyor.

Isteği ; en az 90m2, max 60bin euro, deniz vs birşey görmesini istiyor ve eski içinin renovasyonu vs uğraşmak istemiyor.

Istanbul dedi ama bana göre İstanbul hem pahalı hem de çok da emeklilik yeri değil. Buna ek deprem riski oldukça fazla.

Kişi Fransız, ingilizce ve Fransızca konuşuyor. Gelirse eşiyle, çocuklarıyla gelecek. Her sene Türkiye'ye geliyor, Türkiye bilgisi genel olarak İstanbul/kapadokya/antaly/bodrum ibaret.

Haliyle yabanci birinin yasayabilecegi ve Fransa'dan max iki uçak ile gelebileceği bir yer olmalı.

Türkiye hastalığı değildir muhtemelen İstanbul hastalığıdır. Türkiye'nin müslümanlar için en cazip yeri zaten tarihi yarımada odaklı oluyor. Bir de parası olanlar için Nişantaşı :)

Deniz görmesini isitiyorsa ve bütçe 60 bin euro ise tabii merkezi yerlerde işi zor. Büyükçekmece taraflarında olabilir bir ihtimal. Hem orası tatil kasabası gibi bir ilçe hem de aslında İstanbul.
  • himmet dayi  (23.07.21 13:01:44)
Yabancı istanbul dışında idare edemez. Artık tarihi yarımadanın da bir numarası kalmadı suriyeli afgan dolu. Çok istiyorsa feneryolu-bostancı minibüs yolunun tercihen altıda yani sahil tarafında olmazsa da minibüs yolu ile e5 arasında alsın. 60bin euroya buralarda çok ev alabileceğini de sanmıyorum, bi 40k euro daha koyarsa ya da sabit döviz emeklilik geliriyle kredi çekerim vs derse buralarda 100k euroya oturulabilir evler bulunur.

  • mg3929  (23.07.21 13:25:06)
İstanbula yakınlık önemliyse Bursa Mudanya’ya baksın. Feribotla iki saate Eminönü, sabiha gökçenden de iki saate evinde olur. Deniz görür. İstanbul’da yaşamaktan daha iyidir.

  • Depik  (23.07.21 13:28:03)
Bence halıcıoğlu ideal. Haliç manzaralı…

  • neysene  (23.07.21 13:44:19)
Alanya-gazipaşa arası bunun için çok uygun

  • duptıs  (23.07.21 15:40:08)
istanbul'da o paraya o evi bulamaz. Cok kuzeyde hala yerlesimin oturmadigi dandik yerlerde bulabilir orada da rahat edemez.

Ya da pendik,kartal,tuzla tarafini zorlamasi lazim. Orada da o paraya zor ama deneyebilir.

Deniz gorsun 600bin tl olsun ve yabanci insan rahat etsin deyince kesisim noktasi baska sehir oluyor.
  • divit  (23.07.21 16:06:22)
Balıkesir - ayvalık - altınoluk vs taraflarına bakarım ben olsam, 60 bin euro para değil çünkü.

  • roket adam  (23.07.21 16:23:57)
Peki acaba bana x paraya surada olur diyebilir misiniz?
Çünkü kişinin parası var. Yasadigimiz yerde 3-4 tane dairesi falan var. Çok mantıklı birşey olursa bence 100bine falan çıkabilir.

  • logisticsmanager  (23.07.21 16:33:02)
muglanin ilceleri olabilir, ingiliz populasyonun yüksek oldugu yerler. ama bodrum merkez icin falan az. fethiye calis belki olabilir. dalamanda havalani var zaten.
miktar az. yoksa göcek falan tam emekli yeri

  • durgunfoton  (23.07.21 16:48:14 ~ 16:49:29)