Trakya'da yazlık yapılabilecek, meyve/sebze yetiştirebileceğim yer

eksiduyu.ru

Daha önce şurada bir hayalimi paylaşmıştım, bu hayalimi gerçekleştirmeye bir adım daha yaklaştım. Önceki duyurudaki @cursor'ın mesajını dikkate alarak, yenilenebilir enerjiden olabildiğince faydalanacağım bir şekilde yazlık yaptırmak istiyorum.

Başta m2 rakamı daha yüksek belirlemiştim ama denize de yakın olsun istediğim için biraz küçülteceğim mecburen, çünkü arsa fiyatları çok yüksek. Yaklaşık 5 dönüm bir araziye yapmayı düşünüyorum.

Ben Trakyalıyım, Kırklareli'de yaşıyorum. Çok fazla uzağa gitmek istemiyorum. Hem yazı geçirebileceğim, hem de sık sık gidip gelebileceğim, meyve yetiştirebileceğim bir yer olsun istiyorum. Denize yakın olmasını tercih ederim. Pek gezemediğim için nereler uygun, bilmiyorum. Sizin önerinize göre gezip görmeye başlayacağım açıkçası, atış serbest :))

Enez düşünüyorum, başka bildiğiniz nereler var?

yenilenebilir enerjiden aldığınız elektriği depolamanız lazım.
depoladığınız akü yada pillerinde büyük ihtimalle 2-3 sene ömürleri olacak.
2-3 senede bir aynı masrafı yeniden yapacaksınız.
  • aslindasorunumpsikolojik  (21.07.21 17:11:57)
Adaş eğer illa su kenarı diyorsan Kayalı barajı taraflarını öneririm, eğer illa deniz olacak macır diyorsan Trakya'da o şekil bi yer yok. Yazın nefret edersin bağından da bahçenden de.

  • paramolacak  (21.07.21 20:18:58)
senin hayaller de maaşallah 40 dönüm falan

benim arkadaşın enez taraflarında(enez tarafında bi köy) sahil kenarında ufak bi arazi üstüne(1dönümden az) 50 yıllık yıkık dökük bir yerevi var. yarısı tuğla yarısı kerpiç 4 5 milyonlar havada uçuşuyo satılık falan deyince. kaldı ki ücra bi yer bayağı bildiğin köy

sen 5 dönüm arazi alcaksın, yeri güzel olsun istiyosun. sonra imarlı olcak, sonra proje çizdircen, inşaat falan derken. seni yanlıtmak istemem ama o bana sorarsan 3 4 milyondan aza çıkmaz. enez diyorsun yani. en kıytırık yeri bile deli para.

sahile yakın her yer deli para çünkü istanbul haftasonu buralara (şarköy, uçmakdere, enez. yayla, hoşköy , erikli, sultaniçe ,daha ne kadar sahil şeridi varsa) akıyor, diğer bir kısmı da iğneada, kıyıköy taraına akıyor.

sahibinden de istediğin özelliklerde olan arazili ev fiyatlarına bi bak her zaman için bu şekilde almak daha ucuza gelir
  • killerbee  (21.07.21 20:42:36 ~ 20:49:28)
@aslindasorunumpsikolojik,

oranı biraz düşürerek de olsa yenilenebilir enerjiden de faydalanmak istiyorum.

@paramolacak,

Teşekkür ederim. Fiyat olarak daha uygundur ama deniz yok işte... Yine de su kıyısı, değerlendirebilirim belki. Daha Kayalı'ya hiç gitmedim, orayı da gezeceğim.

@killerbee,

Ben de o civarlarda çıkar diye düşünmüştüm.

Arazili ev fiyatlarına da bakayım.
  • hayirsiz  (21.07.21 21:27:32 ~ 21:28:07)