Bu mesajdaki üslubun sebebi ne olabilir

Biriyle flort ediyorsunuz veya uzun bir sure flörtlestiniz ama belli ki ciddi bir sey yani sevgililik durumu da olmayacak. Karsi tarafin zamanla daha dogrusu aniden samimiyeti azaliyor size, ilgisiz konusmaya basliyor. Hatta sordugunuzda sizi cevapsiz birakiyor.(normalde asla öyle seyler yasanmazdi) Daha sonra ilerleyen zamanda muhabbet olsun belki soguklugu gecmistir o zamanlar bi sıkintisi vardir ondan oyle davranmistir dusuncesiyle alelade bir mesaj atiyorsunuz fakat gelen cevap oldukça çirkin. Hayatinda biri oldugunu soyluyor ama bunu kibar veya normal bi sekilde degil de sanki ona cok kotu bi sey yapmissiniz da sizden intikam alir gibi oldukça incitici bi üslupla. Sanki
hayatinda olan biri var ve her gun sex yapiyolar. Zorlasan bu anlam bile cikar o cumleden. cunku cumlede beraber evde kaldiklarinin vurgusu var. Asla "artik hayatimda biri var bi daha gorusmeyelim" medeniyetinde degil.

Asla boyle bir uslup gerektirecek bir sey yapmadim. Aksine cok deger vermistim hoslanmistim ve bunu da belli etmisimdir anlamamasi imkansiz. Beni o zamana kadar da hic kirmamis hic uzucu bi sey yasatmamis en ufak bi saygisizlik yasatmamisti. Biri olmasina uzulsem de olgunlukla karsilanabilir bi sey. Asik olmustur der kabullenmeye calisirdim ama o cumlesini asla kabullenemedim.

hatta Bi an inanamadim ama gercekten varmis biri. Yine de kabullenemedigim ve anlamlandiramadigim aklimin almadigi sey neden oyle kirici hic kendisinden asla beklemeyecegim bi uslupta bi mesaj atti. bilmiyorum bu islerin raconu boyle mi oluyor sizi cok seven bi insani incitmeden yollari ayrilamiyor mu. ona deger verdigimi hoslandigimi acikca soylemesem de cok belli ediyordum. Hassas da bir insanim. bana karsi o kadar iyi biriyken ve Tum bunlari biliyorken bu yaptiginin nedenini bir turlu anlayamiyorum.

her şeyi bu kadar kafaya takarsan çok yaşamazsın hocam. binbir çeşit insan var, demek ki senin görüştüğün kişi böyle bir karaktermiş. işler ilerlemeden böyle birinden kurtulduğun için şükret, yola devam.

  • hadsafhada  (20.07.21 17:43:08)
Bence siz bunalmissiniz. Cikin dolasin, kafanizi dinleyin. Hatta aileniz soylense bile biraz uzaklasin, kucuk bir tatil yapin. Bu kadar uzulmeyi hak etmiyorsunuz bos beles seylere.

  • balpolen  (20.07.21 17:55:45)
aklima gelen bir kac opsiyon:

1) siz konusurken bir seye alindi, veya birinden bir sey duydu, veya biri iftira atti, o da seninle konuyu konusmadan "ghost" etti. ama hayal kirikligina ugradi. simdi kendince intikam aliyor.

2) konustugunuz kisi aslinda yeni sevgilisi.

sonuc olarak karsindaki kisiyi yanlis tanimissin ve ucuz atlatmissin. sevinecegine uzuluyorsun bir de.
  • robokot  (20.07.21 18:06:49)
Valla onlarca sebebi olabilir ve hiçbirini de tam bilemeyiz biz. Yani daha yazılanları bile bilmiyorken kalkıp sebebi hakkında yorum yapmaya çalışmak çok zor bir iş. Yalnız "sanki hayatında biri var ve her gün seks yapıyorlar" şeklinde bir anlam neden çirkin ya da hakaretvari oluyor onu da tam anlamadım.

Neyse, illa bir sebep olacaksa senaryolar şöyle olabilir
1- Ilişki esnasında senin bir hareketine bozulmuştur içine atmistir şimdi patlıyordur.
2- Varsa senin hakkında yapılan dedikoduya falan denk gelmiştir kendi kendini doldurmuştur.
3- Senle hiçbir alakası yoktur kötü bir zamanına denk gelmiştir ve sana patlamıştır.
4- Cevap veren o değil sevgilisidir.
5- Yazdığı şey öyle çok da sıkıntılı bişey değildir sen biraz alınganlık gösteriyorsundur.
6- Ilişki esnasında olan bir soruna yönelik bir laf sokma amacı guduyordur
7- Hep öyle olan biridir ancak sen yeni görüyorsundur falan filan. Gördüğün gibi konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan kişiler için senaryo uydurmaktan kolay bişey yok.
  • j r r tolkien hayrani  (20.07.21 18:15:57)
İncitici gelebilir ama sen yedekteymişsin bence en başından. Aranızdaki meselenin sevgililikle neticelenmeyeceği iki tarafça da anlaşılmış, araya soğukluk girmişken neden tekrar lüzumsuzca meydana çıkıyor bu diye düşünmüştür. Yeni ilişkisini riske atmak istememiştir evde devamlı birliktelerse, uzun uzun açıklama yapacak durumda değilse, hal hatır sorma konuşması yapacak pozisyonda değilse.

Alınganlığa gerek yok al tarafı bir flört, yenisini bul geçer.
  • megalomaniac  (20.07.21 18:29:24)
Sanirim sen cinsellige yanasmayinca o da eeeh be dedi ve kendince sana "bak cinsellik olmazsa olmaz bu isler" demeye getiren bir laf edip seni incitmeye/ders vermeye kalkti.

Tabi lafi da bilmiyoruz, belki de sen cok zorlayip o anlami cikardin.
  • brkylmz  (20.07.21 18:44:12)
Flört dönemi pek bu kadar anlam yüklenecek bir şey değil. Birbirine ilgisi olan iki kişinin birbirlerine ilgi gösterdikleri, birbirlerini tanımaya çalıştıkları, böyle arkadaşlık- sevgilik arasında kalmış bir durum.

Siz bir süre flört etmişsiniz, bu sürecin sonunda karşı taraf size olan ilgisini kesmiş mi? Evet. Araya mesafe koymuş mu? Evet. Sizi cevapsız bırakmış mı? Evet. Yani bu davranışlarla zaten karşınızdaki kişi sizinle kibarca iletişimi kesmiş. Sizin aradan zaman geçtikten sonra bu kişiye ulaşıp attığınız mesaj sonucu karşı taraf -üstelik hayatında biri varmış- belli ki rahatsız olmuş ve bu sefer sizinle olan iletişimini kalıcı olarak kesmek için bahsettiğiniz mesajı göndermiş. Bence normal, olağan bir davranış. Adam kötü niyetli olsaydı size hoş bir mesaj bırakıp, sizi yedekte tutmaya çalışabilirdi. Yani bu kadar kaba olmasının nedeni bir daha onu rahatsız etmemenizi istemesi.
  • GoodMorningTeacher  (20.07.21 22:52:59)