bu vücudu, şu vücuda nasıl çevirebilirim? (çeşitli sorular)

merhaba.
bugün bir spor salonunda 4 aylık bir üyelik başlattım.
vücudumu ve sahip olmak istediğim vücudu aşağıdaki linklerden görebilirsiniz. (gözlerinizi kanattıysam özür dilerim şimdiden.)
boyum 173, kilom 60.

o vücuda gelebilmem için;
-haftada 4-5 kez gitsem faydalı mıdır?
-iş çıkışı gideceğim için öğlen yemeğinden kalma mideyle spora gideceğim ve spordan sonra yemek yiyeceğim. bu benim spordan fayda almama engel olur mu?
-ben sadece kollar + dik duruş + omuzlarımın genişlemesi + sıkı karın + adonis için gideceğim.
terimleri hiç bilmiyorum ama öğrenirim, siz hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz bu isteklerime göre?
-bir de bacaklarım ve kollarım orman gibi. tıraş etmem mi lazım sağlıklı kas gelişimi için?

benim vicit: i.hizliresim.com
olmasını istediğim vücoot: cdn.yemek.com

Kas kazanımı için kalorini ayarlayıp bi ağırlık programı seçeceksin, sonra 6 ay 1 sene haftada 4-5 gün devam edeceksin, sonra birkaç ay cut yapacaksın bunların sonunda genetiğine göre bi vücut çıkacak ortaya. Çok basit.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (15.07.21 20:42:34 ~ 20:43:51)
Haftada 3 gün ve günaşırı git.
Yemek düzenin bir sorun teşkil etmez.
Oram olsun, buram olmasın olayına girme. Her tarafı dengede çalış.
Kıl tüy hususlarının kas gelişimiyle ne alakası var. Gelişen kaslar daha iyi görünsün diye kıllarını alır vücutçular da sen müsabakalara falan katılmayacaksın değil mi?
Zayıfsın. Makroları dengeli kalori fazlası oluşturman lazım.

Beslenmen antrenmandan önemli.

Train like an animal,
Eat like a King,
Sleep like a baby.
  • Mirket  (15.07.21 20:43:48)
her vucut ve genetik farklıdır. bu sebeple asla herhangi bir fotoğraftaki vucuda tam olarak ulaşamazsın. senin omuz çatın dardır, bicepsin kısa bağlıdır vs. vs.

3-4 ayda canavar olurum türü programlar ve beklentiler bence hayal. 3 ayda vucudun toplar epey güçlenirsin gözle görülür hacim de kazanırsın ama büyük birşey bekleme. beslenmeni ve düzgün antremanı aksatmadan 1 yıl kadar devam edersen baktığında fark edecek vucuda ulaşırsın.

5x5 gibi basit ama etkili hareketler ile başlayabilirsin.
  • orpheus  (15.07.21 21:05:55 ~ 21:06:55)
Merhaba zargana asker. 65 kiloluk bir zarganadan 90 kiloluk fit bir tanka dönüşmem 4-5 senemi aldı. İlk 1-2 sene düzenli gitmesem de son 3 senedir haftada 4-5 gün gidiyorum.

Sıkı bir çalışma ve yemek programıyla 1.5-2 senede o vücuda ulaşabilirsin.

Bu işin temel sırrı HAYVAN gibi yemek yemekten ve ÖKÜZ gibi ağırlık basmaktan geçer. ANAHTAR CÜMLEN BUDUR.

Şimdi sana ne kadar antrenman tavsiyesi de versek boş kalacak. Denedikçe kendin göreceksin. Sadece anahtar cümleyi atlama. Günlük protein ihtiyacını tam karşıla. Karbonhidratı yağı sakın kesme. Kilo alman lazım.
  • adwokat  (15.07.21 21:08:45)
Freeletics. Zaten ikinci foto freeletics atleti.
Edit: video youtu.be

  • do you remember me  (15.07.21 23:03:05 ~ 23:05:12)