Fethiye Kaş Kalkan Rotası?

Merhabalar,

3 gece Fethiye, 2 gece Kalkan 2 gece Kaş gibi bir plan yaptın kafamda ancak emin olamadım. Tatil amacı kafa dinleme, deniz ve özellikle o çevrede bolca olan antik kentleri ziyaret.

Sizce 2’şer gün Kaş ve Kalkan fazla mı olur acaba? Yoksa Fethiye’ye 1 gece daha eklenebilir mi? Ya da yakın çevrede başka önerebileceğiz bir yer var mıdır?

Teşekkürler.

Kaş-Kalkan yakın yerler. Birinde istediğiniz kadar konaklayın, diğerine günübirlik gidersiniz.

  • zihua  (14.07.21 22:38:35)
3 gece fethiye, 4 gece kaş tercih ederdim. Kaş'ta çok fazla yapılacak şey var 2 gün az. Kalkan'da konaklama gereksiz gibi, gidilip dönülebilir..

  • amelie poulain  (14.07.21 22:41:08)
Kalkan bana çok balon geliyor. Ya da gerçekten ben keşfedemedim. 3 gece Fethiye/Ölüdeniz yapıp 4 gece kaş yapardım ben de. Amelie+1. Arabanız varsa kaş kalkan 30dk zaten. Gidip görürsünüz. Kaşın çok fazla koyu var. 4 günde anca biter.

  • Omelas'ı Terk Eden Köylü  (14.07.21 23:17:21)
@amelie +1

Benim de benzer bir tatil planım var, Bodrumdan Kaş’a geçeceğiz, başta 2 gece Kalkan 2 gece Kaş diye düşünmüştük ama 4 gece Kaş’ta kalmaya karar verdik. Kalkan’a günübirlik gidip gelecegiz zaten arabayla yarım saat uzaklıkta Kaş’a.

Fethiye için 3 gece yeterli bence. Daha önceki bir tatilimde 3 gece Marmaris, 2 gece Fethiye, 3 gece Kaş’ta kalmıştık, o bile yeterliydi ama Kaş’a doyamamıştım mesela:)
  • carmenta  (14.07.21 23:26:59)
3 Fethiye 4 Kaş olarak değiştirdim o halde. Araba olacak o yüzden ulaşımda sorun olmaz. Çok teşekkürler herkese :-))

  • l ikta  (15.07.21 00:25:28)
ben de Fethiye-Kas civarlarindan gecip Belek/Kemer'de hersey dahil otel ile sonlandirmak istiyorum tatilimi ama nerede kac gun kalmam gerektigine simdi karar vermek istemiyorum.Tatilim 25 Temmuzdan itibaren 2 hafta(bayramdan sonraki hafta basliyor)

10 sene evvel ayni rotayi yaparken seyahat oncesinde tum otel rezervasyonlarini yapmistim ve bu hic hosuma gitmemisti.Bazi yerlerde daha uzun kalma sansimi kacirmistim. Bu defa sadece ilk otelin rezervasyonunu yapsam diger otelleri tarih yaklastikca arasam sansimi cok zorlar miyim sizce?
  • turkuaz  (15.07.21 10:04:44)