Sizce bu dövme nasıl durur?

Selamlar,

Uzun zamandır 1. fotoğrafta yer alan bölgeye 2. fotoğrafta bulunan haritanın sadece siyah çerçeveden ( sınırlardan oluşan içi boş olacak ) bir dövme yaptırmak istiyorum. Bulunduğum coğrafyaya aşığım, kültürü, geçmişi, tarihi insanlarını çok seviyorum sizce çok apaçi işi olur mu ?

1. Foto trakyaspor.org

2. Foto ( kuru kafanın olduğu yer)
ibb.co

ya evet dövme çok kişisel bişey, kimseye beğendirmek zorunda değilsiniz falan filan ama tanıştığım birinde bu dövme olsa, anlamını sorsam o da açıklasa içimden aşırı gülerim. bakış açım da değişebilir. riskli yani biraz.

  • elorelia  (12.07.21 12:21:29)
"Bulunduğum coğrafyaya aşığım, kültürü, geçmişi...." diye okurken hangi İskandinav ülkesinde yaşıyor acaba diye düşünürken görseli açınca müthiş bir şok geçirdim :D :D

Gösterdiğiniz bölgede dövmeler güzel duruyor.
Yanımdan geçerken görsem güzelmiş değişik bir çalışma derdim neresi olduğunu anlayabilecek coğrafi bilgim sıfır olduğu için.
Ama bilsem ne diyeceğimi bilemedim çok garip.
  • mutekebbir  (12.07.21 12:23:33 ~ 12:34:30)
Görüşleriniz için çok teşekkür ederim, ikilemde kaldım bende ama Niye öyle dediniz ya, Trakya bu toprakların en yaşanabilir yeri :)

  • paramolacak  (12.07.21 12:28:00)
trakya ok dedigin gibi ama bu cografya kotu. kotunun iyisi yani. ama problem o degil, harita olayi cok apaçi duruyor bence. onun yerine trakyayi, kulturunu, gecmisini, tarihini sembolize eden daha guzel bir sey kullanilabilir.

  • robokot  (12.07.21 12:33:57)
Harita ici bos sekilde, sadece sinirlar olunca gozume gagali kus gibi gorundu benim ya... Bunu da bir dusunun :))

  • invictae  (12.07.21 12:58:14)
İyi bir dövmeci belki harita outline'ını kullanarak soyut bir tasarım yapar, o zaman güzel olabilir ama dümdüz hâliyle elo+1

  • kobuzchu kiz  (12.07.21 13:04:17)
Dövme kişisel bir şey, bu fikri sizin sevmeniz yeterli. En az 6 ay bu fikirle yatıp kalkmanızı öneririm. Hala yaptırmak istiyorsanız yaptırın. İyi bir dövmeci bı fikri alıp güZel bir tasarım yapar fikrine +1

  • zimbirik  (12.07.21 13:10:57)
en az 1 senedir aklımda ama hem can tatlılığından hemde nasıl durur kararsızlığından dolayı yaptırmadım, tasarım fikri hiç aklıma gelmedi teşekkür ederim fikirleriniz için ama şimdi dövmeciye tasarım yaptırıp beğenmezsem o arkadaşında emeği boşa gidecek ne kadar ücret ödemem makbul olur tasarım için ? Tasarımı dövmeciye değilde tasarımcıya yaptırsam olur mu sizce ?

  • paramolacak  (12.07.21 13:20:46 ~ 13:21:15)
Valla direkt soruya cevap vermek gerekirse
Sizce çok apaçi işi olur mu ?
Evet.

Tabii zevk meselesi, istiyorsan yap.
  • Amaranta ursula  (12.07.21 14:03:07)
Bence güzel değil

  • turuncu tonlarda  (12.07.21 14:14:05)
bence güzel kendin için yapıyosun dövmeyi senin için anlamlıysa yaptır geç.

  • hobarey  (12.07.21 14:39:24)
Ikisi de 17 yaş kafası

Ömür boyu taşıyabilecek misiniz? Birkaç yıl sonra sildirmekle ugrasacaksiniz. Ben iyi bir dövmeci olsam yapmazdım.
  • howfaristhesky  (12.07.21 15:06:42)
çok gülerim :) ortaya da bi tekirdağ rakı şişesi kondur oldu olacak.

  • jamswety  (12.07.21 15:47:38)
üj bej yıla pişman olma ihtimalin = %99

  • candide  (12.07.21 17:53:40)
tasarımcıya yaptırmayın. en iyi dövme tasarımını yine dövmeci yapar. Ama gidip de kadıköydeki beşiktaştaki dükkanlara yaptırmamanız lazım. Önce türkiyedeki en iyi dövmecileri araştırın. İnstagramlarını takip edin. Benzer işler yapan kişiler önünüze çıkacaktır. Sonrasında Nasıl bir tasarıma yakın olduğunuz kafanızda canlanır.

Sonrasında dövmeci seçip tasarlattırırsınız. Tasarımla ekstra ücretli olmayabiliyor. Ama olabiliyor da. Tasarım aşamasında gitgel yaparsın bir kaç defa. Sonrasında anlaşıp yaptırırsın.
  • zimbirik  (13.07.21 09:12:07)
italya çizmesiyle karıştıra dabilirler.

  • onemoremile  (13.07.21 09:44:42)