2016 model iPhone kaç sene daha WhatsApp çalıştırır?

Babama iPhone SE 1. nesil alacağız, yenilenmiş telefon olacak. Sadece küçük telefon istiyor, hiç kullanmıyor zaten. Ama whatsapp çalıştırması gerekiyor, kırk yılda bir kullanma durumu olabilir.

Peki bu telefon kaç yıl daha WhatsApp uygulamasını destekler?

Iphone 5 var evde. Kac yılında alındı bilmiyorum ama hala whatsapp var. Kullanılıyor da denedim çünkü. Belki buradan bir sonuc çıkar.

  • westblack  (08.07.21 18:46:34)
5 sene civarı olabilir. iphone se 1. nesil hali hazırda ios 14 güncellemesini destekliyor.
www.gsmarena.com
support.apple.com

Whatsapp'ın şu an çalışmak için ihtiyaç duyduğu minimum ios versiyonu ios 10, 2016 senesinde çıkmış. Minimum versiyonu güncellediklerini varsayarsak düzenli olarak, 4-5 seneye sizin telefonun versiyonuna gelir.
  • nehara  (08.07.21 18:53:11)
Yüklemeyi bildikten sonra çok uzun yıllar çalıştırır. Şu an benim 2012'de aldığım iPhone 4S'e hala whatsapp yüklenebiliyor. Hatta spotify bile yükledim.

iPhone 4S 2011'de piyasaya çıkmıştı.

edit: jailbreak falan olmadan yükleniyor. işin hilesi whatsapp'ı daha yeni bir iPhone'da kendi hesabınla bir kere indirince (indir butonu buluta dönüşecek) eski cihazda 'satın alınanlar' bölümüne düşer. oradan tıklayıp indirilebilir direkt. eski iOS olup olmaması önemli değil.
  • himmet dayi  (08.07.21 19:14:44 ~ 19:16:05)
ios 14 geldiği için epey bi destekler ya daha bir sene tamamen güncel gidecek zaten en kötü ihtimal. Ondan sonrakini alma ihtimali yok gibi bişey bi 3 sene de (en kötü ihtimal) geriden desteklese (ki daha fazla olacaktır) 4 senenin garantisi var sanki.

zaten 4 sene sonra se 1 can sıkmaya ufak ufak başlar.
  • hedep  (08.07.21 19:16:06)
kabaca bir hesapla 2026'ya kadar destekler.

iPhone SE yeni cikan iOS 15'i alacak.
Whatsapp iOS 10 istiyor indirmek icin. kabaca 5 sene onceki surumu istiyor desek iOS 15'te kalanlarin daha 5-6 senesi var diyebiliriz.
  • supergirl  (08.07.21 23:26:19)