Avrupada dayak yediniz mi?

Edirnenin batısında kalan herhangi bir ülkede şöyle bir muameleye maruz kaldınız mı?

www.instagram.com

Kaldıysanız naptınız?

ben dayak yemedim ama dayak yiyen baya yabancı gördüm. avrupada dayak yiyeceğimi anladığım anda ya kaçarım ya da ortamı yumuşatırım. özellikle doğu avrupada karşınızda bir izbandut oc varsa kalıcı sakatlığa varabilecek bi dayak yiyebilirsin ve bu dayağın sonucunda polis bile herhangi bir şekilde seninle bir turist olarak ilgilenmez.

  • mg3929  (08.07.21 17:18:09)
Yemedim ama yiyene denk geldim +1

  • evrim halkasi  (08.07.21 17:25:36)
Akşam saati Londra da arkadaşimla yolda yürüyorduk,

Sabit duranin yanından geçtik Türkçe konuşuyorduk, İngilizce para istedi, sorry mate diyerek yanından geçtik.

Meğersem arkamızdan gelmiş, bana çelme taktı yere düştüm.

2- 3 metre geride Eleman direk kavga gardinı aldı,

O esnada arkadaşla konuştuk , benim sabah dönüş uçağım var dedim , o dedi oturuma başvurdum sıkıntı olur dedi

Fuck off diyerek uzaklaştık..

Içimde uktedir, şimdi olsa arkadaş vatandaş oldu bende 10 senelik vizem var çok farklı olur şuan.
  • kleider  (08.07.21 17:25:46)
Romanya'da bir sabah çorba içerken biri gelip sigara istedi, kullanmıyorum dedim inanmadı gitti. Dışarda beklemiş lavuk beni ben çıkınca yanıma gelip ''para kullanıyorsundur heralde para ver dedi'' yok onuda kullanmıyorum dedim çıkardı muştayı eline yerleştirdi o arada ''nerelisin'' dedi ''Türküm'' dedim neresinden dedi ama herif hazırlanıyor yerleştircek bende uçuş pozisyonu alıyorum bi yandan Trakya tarafından olduğumu söyleyince vay biz aynı coğrafyanın insanlarıyız diyip saldı beni denyo :D

Birkez daha aşık oldum canım Trakya'ma
  • paramolacak  (08.07.21 18:07:32)
O zaman vatanımızın kıymetini bilmek gerek diye anlıyorum

  • ir mania  (08.07.21 18:17:28)
ingiltere'de :D
bir şey çıkmadı

  • passion rules the game  (08.07.21 18:35:00)
Sırbistan'da barda güvenlik görevlisi parmağımı tuttu

  • howfaristhesky  (08.07.21 18:37:05)
Yere dustugunde vurmaya devam etmiyorsan hic bisey olmaz. Durum gore en fazla para cezasi olur o da kavganin buyuklugune yaralanma siddetine gore degisen mebla olur. (Silahli bicakli kavgadan bahsrtmiyorum yumruk yumruga olandan bahsediyorum)

  • c1b2k3  (08.07.21 18:43:30)
Dayak yemedim ama birisi bilerek carpti bisikletle.
Bu videodan bile daha buyuk haksizlikti.
Doveyim dedim sonra bizim konsolosluk sahip cikmaz karakollarda surunurum diye vazgectim, arkadasi da vatandasi olmasina ragmen tuttum.

Hala zoruma gidiyor keske dovseydim pici sonra atsalardi ulkeden(hollanda)
  • divit  (08.07.21 18:53:46)
ne kadar sarhoş olduk ölçmek için birbirimizi tokatladığımız sonra hissettim hissetmedim dediğimiz olmuştur.

  • duyurukullanıcısı  (08.07.21 19:15:42)
www.youtube.com

sonra bu hale geldiler.
  • jamswety  (08.07.21 19:27:19)
pariste hava alanında taksicilerin arasında büyük bir kavga çıktı sopalar havada uçtu. kaldığımız yer tam getto sayılmasa da lüks bir mahalle de değildi. gece geç saatte dışarıda olmak istemezsin.

  • orpheus  (08.07.21 22:16:29)
Floransa’da fiorentina manchester maçında baya kavga gördüm.

  • suicides underground  (08.07.21 23:02:27)
Avrupa'da yemedim cok sukur.

Yalniz videodaki olay dunyanin her yerinde basiniza gelebilir, Avrupa'da olmaz diye bir sey yok. Videodaki unprovoked attack diye geciyor, sebepsiz yere baslatilan saldiri. Arti LGBTye yonelik nefret sucu da kremasi olmus, yaralamaya, olume giderse cezasi agir bunun, hapishanede ya da timarhanede gecer kalan omru(yarginin oldugu bir avrupa ulkesinde).

Bu saldirilar kimlerden gelebilir:
- eglenmek isteyen ergenler
- haplanmis evsiz, junkie takimi, ruhsal sagligi bozuk bireyler
- gasp, kapkac, soygun icin amaci da gudenler

Erkekligi, gururu birakin, ben olsam soyle yapardim, boyle karsi koyardim, vucut yaptim, dovus sporu egitimi aldim falan bunlar hikaye, goruldugu gibi kalabaliklar, ondekini indirdin diyelim digerleri de saldirdi kavga kizisti, biri panige kapilip sana bicagi gecirdim mi, bitti iste hayatin, karsi tarafin kaybedecegi bir sey olmayabilir ama senin coktur.

Ingiltere'de chavlar, gangcilik oynayan siyahi ergenler bulasti bir kac kere muhattap olmayip, kendi yolumda yuruyunce dokunmadilar. Eger bulasirsan acid attacktan, knife crime'a isin hangi boyuta gidebilecegi belli olmaz, istatistik olarak haberlerde another knife crime diye yer alirsin bir kac dakikaligina.

Ilk yillarimda olaylara mudahale ediyordum, acemiydim:) bir keresinde liseli siyahi bir ergen otobuste ayagini demire vuruyor, ust kattayiz, cat cat diye deli rahatsiz edici bir ses cikiyor, kimse de bir sey demiyor. Kafam zaten bozuktu o gun, o sesle cok rahatsiz oldum rahatsiz olunmayacak gibi degil zaten, wtf you doing fcuking idiot falan cok sert girdim, naapiyorsun herkesi rahatsiz ediyorsun falan saydirdim, daha da sert vurmaya basladi, not your business temali bir suru kufurle karsilik verdi, 10 -15 dakika sonra duragi geldi indi bu, daha set vurmaya devam etti tabi bu aralarda, en son inerken beni cagirdi gel in diye disarda kavgaya gel diye, kufur ettik karsilikli ben inmedim ne ugrasicam elin ergeniyle. Sonuc olarak kimse de bana destek cikmadi etrafta. Sonra anladim ki adamlarin kulturu bu, kavgadan tartismadan cok korkuyorlar, son ses disariya rap muzik veren kisiye cevreden tek bir mudahale yok, sesini kisar misin diyemiyorlar, adam kabileyi birakmis gelmis, ayaklarini koltugu dayiyor, ot iciyor trende ingiliz gikini cikarmiyor, cunku karsi tarafin backgroundini bilmiyorsun, bicaklanip olebilirsin aninda.

Dedigim gibi ilk yillarimda mudahale ediyordum, beyaz ingiliz bolgedeyim liseli kizli, erkekli, okuldan cikmis grup 20-30 kisi tek bir cocuga saldiriyordu tekme tokat, kizlar da vuruyor oyle kotu tablo. Ben olayi gordum aninda mudahale ettim, aralarina girip, vurmayin , naapiyorsunuz diye o cocugu aldim ellerinde sasirdilar zaten, yok bize facebookta kufur etti bilmemne diyorlar, yalniz olay da high street dedikleri semtin ana caddesinde oluyor, kimse mudahale etmiyor, esnaftan, pubdan, restorandan hic bir yerden mudahale yok. Orda cocugu kurtardigim icin kendimle her zaman gurur duyarim, gerci yaslari kucuktu max 14, ve beyaz ingiliz bolgesiydi o yuzden mudahale edebildim sanirim, simdi olsa gene mudahale ederim ama siyahi arkdaslar icin ayni sozu veremem cunku bicak cikartabiliyorlar.

Lise'de (Turkiye)birgun okuldan ciktim, kostura kostura dersaneye etute gidiyorum, civarda da bir duz lise vardi, ara sokalardan birinden gecerken videodaki gibi bir tip saldirmisti bana, ben de anadolu lisesi uniformasi var ya onlarin lisesinin kizlarina artislik icin burdan geciyormusum iddiasina gore, tekme tokat saldirmisti, kacmistim bir daha o yolu kullanmadim. Hanim evladi degiliz ama Kavgayla adam toplamakla harcayacak zaman yok sinirden, stresden hedefler de yuksek zaten. netleri, puani nasil yukseltecegiz, konulari nasil bitirecegiz diye sacimiz dokuluyor o yasta bizim, gereksizin biri gelmis bizim lisenin kizi bilmemne diyor:)

Daha baska ulkelerden de olaylar var da uzun uzun yazamayacagim, uzun oldu zaten, her yerde olabilir, yanlis zamanda yanlis yerde olmamaniz dilegiyle
  • neck_and_neck  (08.07.21 23:36:27 ~ 23:37:25)
Avrupa'da da Türkiye'de de dayak yemedim. Dayak da atmadım sayılır.

Neck, hocam biri çıksın da bu soruyu sorsun diye mi beklediniz hocam :))
  • mezarkabul  (09.07.21 00:16:41)