netmaster modem kullanan var mı? kablonet sorunu

yeni bi eve taşındım güzeli superonline fiber altyapısı olmadıgı için kablonet'e geçtim ama lanet ettirdi ya. sürekli hız düşüşlerini geçtim akşam yoğun saatlerde, bir de sürekli telefonumun wifi bağlantısı kopuyor. ben telefonu bi kenara atıp whatsapp'ı pc'den kullanıyorum ama kablonet sağolsun 5 dk'da bir kopuyor bağlantı. bazen 5 dk sonra geliyor bazen 20 bazen hiç. telefonu açtığım anda bildirimler coşuyor hepsi bir anda geliyor.

benzer sorunla karşılaşan oldu mu nasıl çözdünüz modem mi değişmeli?

modemin adaptörünü değiştirdim.

  • sutlu nescafe  (30.06.21 23:44:52)
nasıl bildiğimiz voltajı ayarlayan adaptörü mü? neden ki merak ettim?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.06.21 23:45:56)
kablonet candır ama netmaster bir eziyet. tam çözüm için bir tane wi-fi router alın. netmaster'ın wi-fisini kapatın ve wi-fi yayınını bu routerdan dagıtın. 10 sene kablo net kullanan biri olarak diyebilirim ki en net çözüm bu.

  • helenart  (30.06.21 23:57:09)
Baska modem talep etsem?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (30.06.21 23:59:23)
Modemle telefon arasındaki bağlantı mı kopuyor yoksa modemle hat arasındaki mi? Sorun hatta ise router çözüm olmaz. Değilse netmasteri bridge moda alıp router şart.

  • Mistyimage  (01.07.21 00:23:42)
evet o adaptörü değiştirdim. sürekli kopuyordu. kendiliğinden tekrar bağlanıyordu. adaptördeki sıkıntıdanmış. değiştirince düzeldi.

  • sutlu nescafe  (01.07.21 00:26:04)
Modem tel arasi baglanti kopuyor. Hicbir bildirim gelmiyor ama pc sorunsuz. Telefonu aciyorum anca o zaman uygulamalardan veri akiyor

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (01.07.21 00:29:16)
Router + 1

  • prole  (01.07.21 01:50:26)
Düzgün bir router aldım hayatım değişti.

  • chavezding  (01.07.21 09:01:58)