Duruş Bozukluğu

Duruş bozukluğu için nereye gitmeliyim? (ist, avr)

Aslında duruş bozukluğum var mı yok mu onu bilmiyorum, bilgisayar başında normal şekilde ve orantılı otururken kameraya baktığımda bir omzumun diğerinden daha düşük olduğunu görüyorum. Bir de boynum ileriye doğru bakıyor, hafif kambur (bir çok kişide olandan) var.

Doktoruna gideyim ölçsün baksın, "bu normal bir şey spor yap geçer" ya da "olması gerekenden daha fazla, şöyle şöyle egzersiz lazım" desin.

ortopedi. skolyoz ve kifoz kontrolü için gerekirse röntgen isteyecektir.

  • nove5  (30.06.21 15:37:53)
ben fizik tedavi doktoruna gittim. mr çekildi sonra egzersiz verdi.

  • surprise  (30.06.21 15:51:34)
fizik tedavi. ağrınız yoksa mr istemez, sadece muayene, belki de röntgenle var yok diyebilir.

  • inheritance  (30.06.21 16:11:40)
fizik tedavi.

  • vizivozo  (30.06.21 16:14:16)
FTR

  • bay b  (30.06.21 16:20:56)
Sporsalonuna

  • bir soru sorcam  (30.06.21 16:52:06)
Kayropraktik tedavi.

  • neysene  (30.06.21 17:12:07)
bi şey daha ekliyim

omurgadaki bozukluklar kalıcıdır
çocukluktaki elastiklik çoktan kayboldu

moral bozmak gibi olmasın ama bundan sonrakiler bozulmayı durdurmak içindir
ve yapısal değil kas gücüyle düzgün görünmek için

youtube, fizyo terapist her gördüğün hareketi düzenli ve sürekli yaparsan sonuç alırsın

dr gerek görürse röntgen/mr ciddi bir sorun yoksa->egzersizlerin/hareketlerin önemli noktalarını uygulamalı gösterecek birisi
  • bir soru sorcam  (01.07.21 11:35:07)