Aux girisli arabaya bluetooth cozum onerisi (astra j)

Selam. Astra j aldim exlusiv paket. Direksiyonda ve radyoda Bluetooth ve telefon gorusmesi icin butun butonlar var ama benim pakette Bluetooth yok. Simdi benim onceligim Bluetooth ile muzik dinleyebilmek, mumkunse bu muzigi direksiyondan degistirebilmek. Ideal olarak da telefon gorusmesi yapabilmek ama o zor olacak sanirim mikrofon falan. Ben bu arabada Bluetooth ozellikli seyler nasil kullanabilirim? Aux girisine takilan kucuk Bluetooth aparatlari ucuz, ama verimli mi denemeye deger mi?

aux girişinden bluetooth kullanabilirsin ama müzik değişimini butonlarla yapamazsın yine telefondan yapmak zorundasın. usb girişi varsa usb ile telefondan müzik çalmayı destekliyorsa yine kablolu olarak bu sefer butonlarla şarkı değişimi yapabilirsin.

telefon görüşmesi yine yapabilirsin muhtemelen arabada mikrofon yoktur ama telefonun mikrofonunu kullanır.
  • jelly bear  (23.06.21 14:17:21)
Hic ugrasma bir tane teyp al gec. Ekstra taktigin her zimbirti delirtecek.

  • divit  (23.06.21 14:37:08)
@divit

Direksiyona bagli teyp de cok mesakkatli yav
  • icim urperiyor  (23.06.21 14:56:33)
ben senelerdir o aparattan kullanıyorum. Bendeki aukey br-c8 idi, anker de iyidir. İyi markalar sorun çıkartmaz.

  • passion rules the game  (23.06.21 15:58:07)
Yazılımla açılabilen bir özellik değil mi acaba? ya da küçük bir modifiye.

Şöyle bişey buldum mesela;

www.youtube.com
  • John Bloor  (23.06.21 16:10:38)
@john bloor

Evet kit olarak alabiliyoruz ama hem kitin kendisi pahali, hem montaji masrafli. Konsolun komple sokulup kablo baglantilari yapilmasi gerekiyor mikrofon icin vs. bi de radyonun da servisteki cihaza baglanip kodlanmasi gerekiyor Bluetooth icin. Attiginiz videoda bunlara deginmemisler.
  • icim urperiyor  (23.06.21 16:18:43)
Normal teyplerin cogu direksiyona uyumlu oluyor.
Birkac tane elektrikci dolas tavsiye verirler.

  • divit  (23.06.21 17:28:54)
Direksiyondan yapabilmek haricinde telefon görüşmesi vs yapabileceğiniz kitler var. İyi olanlar arabaya bindiğinizde otomatik bağlanıyor vs ben yıllardır bir tane kullanıyorum hiç sıkıntı yok, bendeki otomatik bağlanmıyor bir düğmeye bastığımda bağlanıyor sayesinde. Onun haricinde işlemleri telefondan yapmak gerekiyor, ama zaten telefon da görünürde durmak zorunda görüş hizamda bir yerde duruyor, spotify uygulaması da araç kitini algılayıp daha büyük fonta geçiyor, müzik değiştirmek falan da kolay oluyor.

  • denizgonen  (23.06.21 18:14:40)