sizin için bir ev'de olmazsa olmazınız nedir?

ayrı mutfak?
balkon?

balkon galiba ya bahce yoksa yani acik bir alan diyebiliriz sanirim. bi de yeni bir gereksinim olarak bebek arabasini kucakta tasimak gerektirmeyen bir cikis (merdivensiz ya da rampali bir yol veya asansor).

  • in vino veritas  (22.06.21 13:37:58)
küvet. küvet yoksa yokum.

büyük teras/balkon ya da bahce, kisacasi ferahca birkac kisiyle oturabilecegim ve evin icinde hapis hissetmeyecegim bir adet acik alan.
  • buf-e kür  (22.06.21 13:47:07)
kesinlikle ayrı mutfak. amerikan mutfağın mantığını anlıyorum ve bok atmam ama imkanı varsa mutfak ayrı olacak. mutfak geniş olacak, yemek masası sığsın ve yemek işi mutfakta halledilebilir olacak. evde tek bir balkon varsa o da mutfakta olsun.

  • Jux  (22.06.21 13:47:24)
Balkon.

Balkonsuz ev hapishaneye benziyor.
  • suicides underground  (22.06.21 13:57:27)
yurtdisindaki evlerde banyoda pencere oluyor, Tr'de görmedim ama banyo daha ferah görünüyor.

balkon

genislik mi ferahlik mi, mimarisi, 1+1 evim 2+1 olandan daha ferahti
  • durgunfoton  (22.06.21 14:00:54)
balkon

  • not sure if serious  (22.06.21 14:04:30)
Yüksek tavan, geniş pencereler, balkon veya teras.

  • Josephine.  (22.06.21 14:09:18)
ayrı mutfakmış, misafir tuvaletiymiş benim için hikaye. evde olmazsa olmazım camın ağaca bakmasıdır.

  • evde liyakat kalmamis  (22.06.21 14:09:58)
boydan boya cam, günün her saati aydınlık olması. karanlık evlerde sürekli uyuyorum, uyanamıyorum.
önü açık olsun, mümkünse perde bile takmayayım
yeni olması, yapısal problemler çok canımı sıkar uğraşamam
yeri belli otopark
  • roket adam  (22.06.21 14:10:01 ~ 16:38:17)
Bira, Kedi.

  • kumandanim  (22.06.21 14:16:43)
Evde balkon var ama hiç kullanmıyorum desem yeridir. Kedilerden ötürü ayrı mutfak diyorum. Amerikan mutfaklı evde de yaşadım. Pratiklik açısından güzel ama kedi tezgahın üstünden inmiyor. Bunu ayrı mutfak olmadan çözemiyorsun.

  • himmet dayi  (22.06.21 15:01:02)
Doğal gaz, kimse de yazmamış.
Masa sığacak bir mutfak.

  • ruhen hastayim ben  (22.06.21 15:29:01)
balkon falan derdim yok da cam açılabilsin(bazı rezidanslar sadece klima ile havalandırılıyor ya ondan dedim), salon ve mutfak ferah olsun yeter. Banyolar odalar çok dert değil.

  • ananiyimioguz  (22.06.21 15:51:20)
Izolasyon
Gunes almasi, aydinlik olmasi

  • freedonia  (22.06.21 15:58:33)
Amerikalı emlakçılar gibi olcak ama evde en önemli üç şey lokasyon, lokasyon, lokasyon. Merkezi, mümkünse metroya yakın olmalı. Araba falan uğraşamam ben.

Onun dışında izolasyonu iyi bir çatı katı veya çatının bi alta olmalı. Neredeyse 20 yıl zemin katta yaşadım, 1 senedir çatıdayız mutlu hissediyorum sonunda.

Mümkünse bitişik nizam değil de ayrı blok tarzı apartman olması. Site olmasına gerek yok ama ferah apartman <3

Işık alsın, balkonu olsun gibi dertlerim yok, öyle balkonda oturayım, bitkim olsun işlerini sevmiyorum ama camdan dışarı baktığımda görüş alanım geniş olursa sevinirim.

Bol priz olmalı çünkü telefonu bilgisayarı şarja takıp, internete ulaşabildiğim zaman benden mutlusu yok hsdhsd
  • nundu  (22.06.21 16:34:21)
kesinlikle etrafının açık olması. bitişik nizam evlerden bunalmış durumdayım. hele ışıklığa bakan odaları olan bir ev asla istemem. =(

mutfak balkon ile bağlantılıysa açık konsept de olur ama geniş pencereler olmazsa olmaz.

ve tabi ki otopark. her şeye bir şekilde katlanabiliriz eşimle ama otoparksız bir ev bütün yaşam enerjimizi götürüyor. elinizdeki eşyaları taşıyamazsınız, acil bir şey olur arabaya ulaşamazsınız. zor bir durum.
  • windymimas  (22.06.21 16:38:36)