araba sürmeyi öğrenmek istiyorum

ehliyetim var. ama arabam yok. araba almayı düşünmüyorum. sadece haftasonları yada tatillerde araba kiralayıp gezmek istiyorum.

kurs mu bakayım?
armut'tan falan özel ders mi alayım?
eş, dost pek olmuyor heralde.

tavsiye edeceğiniz kurs, kişi var mı?

bide ne kadar sürede öğrenirim?

lokasyon: istanbul

ben ilk ailemin aracini kullaniyordum yanimda soforlum trcrubesi olan biriyle. sonra ailem aman araba nerde, aman sen nerelere gittin dendikce kiralamaya karar verdim. tiktokta kiraladim cok da memnun kaldim epeyi gezdim otomatik kullanmak ozellikle cok hosuma gitti. sonra yine kiraladim artik kiralayarak tatile falan gidiyorum. yalniz da kullanirim yanimda birileir varken de kullaniyorum. manuel calisirken yanda tecrubeliye ihtiyac var ama otomatik aracta cok daha hizli adapte oldum cunku arabaya degil saga sola aynaya bakmak kolaylik oldu. manuelde arabayla ugrasiyordum.

velhasil ozet saatlik kiralayip denemeler yapabilirsiniz yaninizda tecrubeli es dostla. yok cesaret edemeyecek moddaysaniz ozel ders gayet is gorur
  • ala09  (21.06.21 13:03:17)
araba almayı düşünmüyorsanız ve elinizin altında sürekli kullanacağınız başka bir araba yoksa büyük olasılıkla dersler işe yaramaz, öğrenmezsiniz. ayrıca lüzum da yok böyle bir durumda.
kullanmanız gereken bir araba olduğunda ders alırsınız.
bisiklete binmek gibi birşey değil bence. süreklilik istiyor. yoksa yolda ilerletecek kadar biliyormuşsunuz, öğrenmişsiniz zaten ki ehliyet alabilmişsiniz. kullanabiliyorum demek için sürekli kullanmak gerek.
  • rewlack  (21.06.21 13:17:46)
rewlack +1

araba kullanabilmek ayrı bir şey, trafikte güvenli sürüş ayrı bir şey. çok kısa sürede araba kullanmayı öğrenebilirsiniz ama kimseyi tehlikeye atmadan araba kullanmayı öğrenebilmek için trafikte çok uzun saatler geçirmeniz gerekiyor. pekiştirdikçe, bol pratikle iyi bir sürücü olunuyor. bence araç sahibi olana kadar bekleyin.
  • evde liyakat kalmamis  (21.06.21 13:27:25)
"bence araç sahibi olana kadar bekleyin."
bence bu Türkiye için artık çok gerçekçi değil. Yeni nesil araba almayacak/alamayacak kiralayacak.

Ben zamanında param varken almadım şimdi bu vergilerle zamlarla hiç almak istemiyorum. 6 yıldır falan araba kullanmadığım için hatırlamak için 10 saat kurs alacağım bir kursla konuştum. Yakınınızdaki sürüş kursuna gidin illa ki özel ders veriyorlardır. (bana 1 ders saati = 40-45dk = 140tl dediler. 10 ders diyince 1200 yaparız diyorlar) Sonrasında bu yeni çıkan Tiktak, Moov, veya Zipcar vb. tarzı şeylerden biri veya birkaçına üye olup (kimi yıllık ücret alıyordu ona bakıp) arada kiralayıp kullanmak mantıklı.
  • nhk ni youkosu  (21.06.21 13:49:04 ~ 13:50:11)
@nhk ni youkosu +1

Araba almayı beklemek çok anlamsız. Araba alana kadar hiç araba kullanmazsanız bildiğinizi de unutursunuz. Her ay en kötü bir, iki saat özel ders alın, trafiğe çıkın.
  • dissendium  (21.06.21 15:11:10)