Oteldeki şampuan, sabun vs almak

Siz otelde kalınca o tek kullanımlık şampuan, sabun, duş jeli, dikiş seti, duş bonesi vs ıvır zıvır malzemelerden kullanmadıklarınızı otelden çıkarken alıyor musunuz? Almak sizce yanlış mı? Sonuçta ücretlendirirken onların hepsinin kullanılacağı varsayılarak ücret belirleniyor sanırım. Önemsiz bi mesele ama aklıma takıldı. Siz ne düşünüyorsunuz?

alıyorum, çok sevimli oluyorlar
almak yanlış değil, zaten günlük kullanım için veriliyor onlar. ücrete dahil olduğunu düşünüyorum.
alınabileceğini otel yönetimi de biliyor bence her türlü.
  • noxell  (20.06.21 13:48:42)
Şampuan sabun vs dandik oluyor genelde. Sabunları güzel olanları alıyorum ama. Dikiş seti duymamıştım hiç.

Teknik olarak, evet onların hepsi senin ister alabilirsin ister bırakabilirsin.
  • avatar is back  (20.06.21 13:48:47)
Eski otelciyim. tv, 12 takım çarşaf, her şey dahil diye çay saatinde topladığı 200e yakın poşet çay, masaya vidalı olan deri sümeni(baya sökmüş masadan) vesaire almaya yeltenen müşteriler gördüm pek çok defa. Sabun dediğiniz nedir ki :). Bütçe hesaplamasında belli bir oran eklenir bu sabun, şampuan vb. kalemlere müşterinin alacağı varsayılarak.

  • Phoebe  (20.06.21 13:55:37 ~ 14:51:44)
Bence almazsan housekeeping şaşırır. Ama ben dandik oldukları için almıyorum.

  • prole  (20.06.21 14:03:10)
Şampuan şişesini alıyorum, sonra içine kendi düzgün şampuanımı, saç kremimi, yüz yıkama jelimi vs koyup seyahat şişesi olarak kullanıyorum. Dikiş setini kesin alıyorum, çantada taşıyınca hayat kurtardığı zamanlar oluyor. Sabunu sadece sevimliyse alıyorum :D

  • kobuzchu kiz  (20.06.21 14:04:45 ~ 14:05:11)
otellere sabun sampuan ureten siseleyen bir fabrikada calisiyordum bundan 15 yil once. cok kalitesiz oluyorlar. robinson club'i sabununun sekli cok tatlisti ama mesela (golf topu) orada calisirken almistim bir tane :)

ilk defa yurtdisinda kaldigim oteldekini hatira olsun diye aldim hala durur. o kadar. kullanmayi dusunmuyorum.

onun disinda hic almam. paraya dahil olup olmamasi degil mesele. yani sabunluktan sabun bosaltmadigimiz gibi siseli olani da almasak olmeyiz bence. bossa sisesini al, kimsenin umrunda olmaz zate.

havlu da almam, carsaf da. 10 yil once filan bir kere odada tarak vardi onu kullandik. asagida 5 lira kestiler. cok cirkin bir hareketti. yani tarak da muhtemelen 50 kurusluk bir tarak... taksimde unlu bir otel bir de burasi.

sorunun cevabi, siselenmis minyatur urunleri alirsaniz kimsenin umurunda olmaz.
  • yoggi  (20.06.21 14:14:58 ~ 14:15:52)
Biraz daha spesifik sorayım o zaman :)
Odadaki dolapta çamaşır torbası, ayakkabı torbası, ayakkabı çekeceği vs oluyor. Onlar da alınır mı?

  • cowboy  (20.06.21 14:15:59)
Alınır tabi neden alınmasın
Bir keresinde bir otelde bir kadın kooperatifinin üretimi olan zeytinyağlı kekikli sabun vardı onu aldım
Bir başka seferde kaldığım hotelde bulgarinin tester parfüm ve sabunlarını koymuşlardı onlarıda aldım
Poşet, dikiş kutusu, çekecek vs kaliteli ve şık ise alınır, diğer türlü benim gibi haftanın 3 günü hotellerde geçiyor ise artık ev sabundan geçilmiyor, almıyorum.
  • paramolacak  (20.06.21 14:23:22 ~ 14:23:42)
Ortadoğu otellerinden falan alıyorum onlar güzel oluyor. Türkiye’de dokunmam bile kalitesi leştir.

  • zoghurt  (20.06.21 14:41:09)
Bazen alirim vileda icin falan kullaniyorum.

  • technicalte  (20.06.21 14:43:42)
Saydiklarinizin hepsine ek olarak tuvalet kağıdını da almişligim var :D

  • elorelia  (20.06.21 15:14:29)
Hatıra olarak alinabilir ama o kadar ucret odenen yerden 20 liralik kalitesiz urun alarak kendince hesaplasma yapma kafasini pek kaliteli bulmuyorum.

  • pofudukayi  (20.06.21 15:32:48 ~ 15:37:49)
Alırım işyeri vs gibi yerlere acil lazım olursa diye koyarım ama içine kendi şampuanınmı koyarım şişeleri kullanırım

  • basond  (20.06.21 15:53:45)
Amsterdam’da kaldığımız otelde Türkiye’de görmediğim çeşit çeşit çay ve kahve bırakmışlardı odaya. Orda içemeyince onları almıştım yanıma evde denemek için. Bunun dışında herhangi bir otelden bir şey aldığımı hatırlayamadım hiç. En fazla şişesini falan beğendiğim bir şey olmuşsa sonra kullanmak için almışımdır. Otellerdeki şampuan, sabun vs dandik geliyor çünkü.

Ayakkabı çekeceği, tuvalet kağıdı almak falan asla aklıma gelmezdi. Okuyunca şaşırdım.
  • ms brownstone  (20.06.21 16:49:44 ~ 16:50:44)
dikiş seti, tek kullanımlık terlikler, çekecekler alınabilir. sürekli de kullanılır.
traş seti mesela olmaz, kalitesiz bıçak ve köpük vardır. ama alırım, misafirim gelirse veririm ona. diş fırçası da öyle misafirlik alınır.
sabun şampuanlar olmaz, kalitesizler. ancak küçük şampuan şişelerine kendi şampuan ve duş jelimi koyar, seyahatlerde yanımda taşırım. dışarıdan satın almak yerine mevcudu kullanmak mantıklı.
bunun haricindekiler abartıdır bence.
  • cliquot  (20.06.21 18:54:50)
sabunlara pek dokunmam ama tek kullanımlık terlikler, ihtiyaç torbası, elbise çantası vs.. yolda lazım oluyor :) bir de bazen çok güzel kurşun kalemlere rastlıyorum onu da alıyorum.

  • jepa  (20.06.21 19:39:19)
Almıyorum. Seyehat süresince de kullanmıyorum. Yanımda taşırım kendiminkileri. Cay, kahve ve ikramlık içki, yemekleri yerim.
Yanımıza alalım doye değil, kullanalım diye olduklarını düşünüyorum.

  • velvetmorning  (20.06.21 22:15:42)
çok kalitesizler almaya değmezler.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (20.06.21 22:19:23)