hepsiburada'ya eski telefonu verip nakit alan var mı?

eskiyi götür kapsamında nakit olarak alma seçeneği var. iphone 7'ye 1860 tl gösteriyor ama pek ümitli değilim. bu söylenen tutarı şak diye ödüyorlar mı yoksa yok şurasında kıl kadar çizik var o yüzden fiyatı kırdık falan deyip ölü fiyat mı teklif ediyorlar?

var mı tecrübe eden?

o alabileceğiniz max tutar, kurcuklayacaklar ve bir fiyat verecekler

  • a darkness coming  (20.06.21 13:31:47)
Emin ol Letgo'dan daha fazlaya satabilirsin. Uğraşmam diyorsan okay ama piyasa araştırması değerinin altında alıyorlar.

  • Jux  (20.06.21 13:37:14 ~ 13:37:54)
o 1860 'ın başındaki 1 'i atıyorlar.

  • alicandan  (20.06.21 16:00:57)
donanımhaber'de kötü yorumlar vardı dediğin gibi daha az teklif ettiklerini falan söylüyorlardı.

Kız arkadaşımın ip7'sini mediamarkt'a göstermiştik, bizim görebildiğimiz kasadaki bir çizik ve hiç göremediğimiz ekranda bir piksel dağılmasından dolayı 1300'e alırız demişlerdi. Sahibinden üzerinden 2000'e satmıştı sonra :D Kendin sat.
  • nhk ni youkosu  (20.06.21 16:15:18)
ben tecrübe etmedim ama tabii ki kendin satarsan daha fazla para alırsın. hepsiburada az para veriyorsa bu, onların şerefsizliklerinden kaynaklanmıyor.

sen diyelim letgo'dan 2 bine satabiliyorsun telefonu, e "ya ben öyle uğraşamıcam, hemen yolliyim hepsiburada'ya, bana paramı yollasınlar" dersen senden sallıyorum 1500'e alıyorlar, sonra senin letgo'dan bulduğun adam onu gidiyor hepsiburada'dan 2 bine alıyor. aradaki fark da aracı ücreti olarak hepsiburada'nın oluyor. her yerde aracıları kaldırırsan daha fazla para girer cebine ama bu da daha fazla emek harcamak zorunda olduğun anlamına geliyor. kendin satma olayını bir buluş gibi anlatmayın yani.
  • hlot  (20.06.21 16:27:31 ~ 16:28:28)
@hlot, normal telefonculara vermek vs. de öyle tabii ama burada şerefsizlik denebilecek şey şu, sana sitede "şurası nasıl, burası nasıl" diye anket dolduruyor ve diyelim 1860 lira (en iyi şartlarda) verebiliriz diyor, ama bu noktada vereceğinden daha yüksek bir miktar söylüyor sana. Ellerine geçince de senin göremeyeceğin en ufak şeyi bile sorun edip 300'er 300'er fiyat düşüyorlar. Gerçek sorun olsa anlarım ama öyle bile olmayan şeylere. "Senin 2000 eden telefonunu %25 aşağısına alırız trink para veririz" dese en baştan herkes kabul etse okey. O da değil bu. Bu şekilde de zamanını çalıyorlar ve çoğu kişi sitede 1860 lira çıkan şeye 900 lira veririz denilince vazgeçip kargoyla telefonu geri almayı bekliyor. Emek deme yani letgoya sahibindene koymak mesajlaşmak şundan daha kolay.

  • nhk ni youkosu  (20.06.21 18:12:16 ~ 18:17:22)
2 hafta önce, oldukça hırpalanmış iphone 7 verip 12 aldım. kamerası çalışıyor mu, wifi çekiyor mu gibi seçenekleri işaretledikten sonra otomatik olarak 1560 lira değer biçildi eski telefona. Teli verilen adrese kargoladım. Birkaç gün sonra “telinizde şu şu kusurlar var. Biz 1050 lira değer biçtik” diye bir mail geldi. Ben de kabul ettim. Daha para hesabıma yatmadı. Herhalde haftaya yatar. Bu kampanya ile iphone 12 alınırsa, ayrıca 500 lira iade ediliyormuş. Ondan haberim yoktu. Para iade edilinde gördüm. İphone 12 yi 10200 liraya aldım. Bu kampanya ile 1550 liralık bir avantaj sağlamış oldum. Eski telefonum bence 250 lira bile etmezdi çünkü çok kötü kullanılmıştı. Bu yüzden bu kampanya benim çok işime geldi.

  • marcelorios  (20.06.21 18:49:26)