Evde karincalar var, ne yapmali?

Selam,

İnternette bakindim biraz, tebesir tozu diyen var - tuz diyen var - salatalik kabugu diyen var. Copte salatalik kabugu olmasina ragmen cevresinde cirit atiyorlar :) tuz doktum tezgaha (degirmen var evde) tuz tanelerinin cevrelerinden dolasiyorlar :) tebesir tozu bulabilir miyim emin degilim

Bahce malzemesi satan vs marketlere baktim direkt karincalari olduren seyler var. Oldurmeden nasil bir cozum bulabiliriz? Ciktiklari yerleri tespit edemiyorum, 140 yillik bina kesin mutfak dolaplarinin bi tanesinin arkasindan filan cikiyolardir. Tezgahi, dolaplari camasir suyuyla sildim hicbir etkisi olmadi.

İlk basta mutfak tezgahinin ordalardi, sonra bi baktim banyoya da erisimleri var, simdi evi kesfetmeye ciktilar sanirim holde filan da goruyorum ara sira.

Mutfak dolaplarının arkasından çıkan karıncalara limon suyu diyorlardı, limon suyunu suyla seyreltip sıktık, ertesi gün bütün sülaleyi getirdiler. Beyaz sirke ve suyu (3/4 sirke, 1/4 su gibi) karıştırıp sağa sola fısfıslamaya başladık, gözükmüyorlar epeydir. Gördüğünüz yerlere boylu boyunca sirkeli su sıkmayı deneyin bir, dolaplarla duvar arasında boşluk varsa oralara falan.

  • kobuzchu kiz  (19.06.21 11:59:21)
Karınca yemi bir süre iş görüyor ama sonra tekrar geliyorlar. En son istila ettiklerinde üzülerek söylemeliyim ki migros'ta satılan karınca fısfısını kullandım ve sonra hiç gelmediler.

  • amelie poulain  (19.06.21 12:17:38)
Bebek pudrası +1
Pudra yetmeyip canıma tak ettiğinde k-othrin solusyonu hazırlayıp girişiyorum. Ama o zaman bir süre evden uzaklaşmak gerekiyor, ve bir iki ay rahat ediyoruz.

  • curukturpkokusu  (19.06.21 14:20:15)
Yurudukleri yolu izleyip oralari sirkeyle sildikten sonra lavanta yagi dokerek cozdum ben. Bunu yapinca sasiriyorlar nereye gideceklerini, o yuzden ben tek tek toplayip disari geldikleri yere cikardim. Tekrar gelmediler.

  • lyh  (19.06.21 20:09:09)