200 metrekare rulo hazır çim ve 60 adet leylandi ağacı

Tekirdağ da bulunan müstakil evimin bahçesine 200 m² hazır rulo çim ve etrafını kapatacak leylandi ağacı almak istiyorum, bahçe konusunda bilgisi olan ve nereden nereden alınacağını bilen yazar arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler şimdiden

hazır rulo çim için internette yorumlar mevcut, biraz pahalı olabilir.
ben leylandi için geldim :)
leylandi için boyu ve yaşına bağlı olarak fiyat değişmekle birlikte, orman genel müdürlüğü'nün fidanlıkları eğer ellerinde varsa cazip olabiliyor. internet sitelerinden hangi fidanlıkta kaç adet kaç yaşında oldukları yazıyor. bulunduğunuz lokasyona yakın bir fidanlığa giderek seçip alma şansınız olur.
ihtiyaç halinde Bolu ilinde bulunan fidanlıkla ilgili yardımcı olmaya çalışırım.
  • pccopath  (17.06.21 23:59:43)
Sadece ucuz fiyatı bulmak yetecek mi? Yani gidip alıp gelecek araç var mı? Uygulayacak beceri, bilgi ve güç var mı?

Eğer yoksa en mantıklısı yakınlardaki fidanlıklardan pazarlık yapıp almak.

Leylandi boy boy değişiyor +1

Uzun olsun diye fazla para vermeyin bence, çok hızlı uzuyor zaten kerata.

Çim için ise benim tavsiyem yeni icat olan hazır çim tohumu halısı olurdu, ama atık mevsim uygun değil. Eğer hemen uygulayacaksanız hazır rulo çim şart, ama beklerim Ekim gibi uygularım derseniz tohum halısı ya da tohum ekimi çok daha ucuz olacaktır.
  • John Bloor  (18.06.21 11:35:22)