[]

Közlenmiş Patlıcan Alerjisi

Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Közlenmiş patlıcanla yapılmış bir yemeği yerken dilimde minik sivilceler çıkıp kaşınıyor ama fırında pişmiş veya çiğ haliyle sorun olmuyor. Geçen gün patlıcan salatası yapalım dedik patlıcanı soyarken ellerim kızardı ve kaşındı. Ondan sonra şüphe duymaya başladım. Çok garip değil mi?! Tamamen zararsız bir durum diyebilir miyiz buna?
 
Özellikle közlenmişine alerji duymadım ama patlıcan alerjisi olan bir tanıdığım vardı, yanlış hatırlamıyorsam onun da dilinde bir şeyler oluyordu. Çok garip alerji türleri var, böylesi de mümkün gibi.

Bu arada benim de bir dönem közlenmiş patlıcan yediğimde midemde durmaması gibi bir durumum olmuştu, şu an yok mesela.
  •   (16.06.21 18:48:56) 
Dün karpuz yedikten sonra dilimin arka tarafında sivilce gibi kabartılar çıktı. Bir süre yutkunma zorluğu yaşadım. Bunu görünce ilginç geldi. Alerji mi bilmiyorum ama vücudun tepki verdiği kesin. Dikkat etmek lazım.


  • dissendium  (16.06.21 18:52:42 ~ 18:53:03) 
Babamın da böyleydi hatta onun gözleri kızarır şişerdi. Pişmiş patlıcana alerjisi vardı çiğken bişey olmuyodu.


  • suicides underground  (16.06.21 20:26:12) 
google a eggplant allergy yazınca baya bişey çıkıyor.

"The symptoms of eggplant allergy commonly experienced, because of ingestion of eggplant in cooked form, include skin rashes, itching and swelling in the throat, and itching and reddening of eyes."
  • esther  (16.06.21 22:36:03) 
Kuzenimin de alerjisi var patlıcana.

Benim de kavuna var :( çok ilginç alerjiler olabiliyor bu şekilde
  • Sakinolmamlazim  (16.06.21 23:38:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.