cehenneme övgü kitabını okuyan var mı

merhaba. iş yerinde pek samimiyetimin olmadığı birisi, durduk yere gelip ''size bu kitabı hediye etmek istiyorum, beğeneceğinizi düşünüyorum'' diyerek gündüz vassaf'ın cehenneme övgü kitabını verdi. yani üslubundan dolayı, burada sizi anlatıyorlar ya da burada anlatılanlara ihtiyacınız var gibi anladım da o yüzden sordum fikrinizi. geçen bir de tartışma olmuştu ofiste. ben ve başka birisi arasında. tam onun üstüne gelince acaba dedim.

kitabı okuyacağım ama zaten okumuş olanlar için burada ne denmek istenmiş olabilir sizce?

ufkun açılsın istemiştir. harika bir kitap ve seveceğini düşünmüştür.

  • reanarchy  (16.06.21 15:36:05)
2 ay olmustur okuyalı, çok güzel kitap. Toplum normlarına karşı savları anlatıyor genellikle düşünmeden kabul edilen şeyler vardır, onlara karşı çıkıyor gibi. Oku oku baya da akıcı.

  • solenkol  (16.06.21 15:38:11)
@reanarchy, hani bir dinci, birisine risale getirir de ''al ulan dinsiz, biraz maneviyat kap'' demeye çalışır ya, o tarz bi anlamı var mıdır diye merak etmiştim. kitabını okuduktan sonra göreceğim artık.

  • Vse budet horosho  (16.06.21 15:39:00)
hmm güzel kitap ama öyle anlam çıkarılacak bir kitap değildi sanki. Karşı cins ise veya gay ise muhabbet yaratmaya çalışmış olabilir belki. Hani ortak bir şey üzerinden bir konuşalım kafalar nasıl anlayalım gibisinden :D Bilemedim.

  • nhk ni youkosu  (16.06.21 15:42:16 ~ 15:42:29)
Kitap güzel fakat zaten iş hayatında mutlu değilsen, bazı kurallar toplum normları sana uygun gelmiyorsa fakat bundan da çıkış yolu bulamıyorsan kitapta yazanlar , kafanı açması seni daha da mutsuz eder öyle bir kitap

  • freebird5406_2  (16.06.21 15:42:17)
lise yillarinda filan okununca ufku aciyor; oyle kitaplardan. o yuzden eger daha farkli ve dolu kitaplar okuyunca geriye donup bakildiginda oyle efsane anlamlar yuklenecek bir kitap degil diye dusunuyorum.

  • nefertarii  (16.06.21 16:24:06)
Belli bir entelektüel birikimin varsa aman aman bir şey anlatan kitap değil bence de. Arkadaşın yeni okumuş ve gündüz amca’nın perspektifi hoşuna gitmiş olabilir.

  • Deathrow  (16.06.21 16:54:28)
@nefertarii +1
@deathrow +1

  • put it in your appropriate place  (16.06.21 17:50:47)