gençler, biontech mi sinovac mı?

zaten bünyenize güveniyorsanız aşıyı sırf toplum sağlığı için olayım diyorsanız biontech mi olursunuz sinovac mı?

Biontech. Sinovac etkisi az.

  • jelly bear  (14.06.21 21:55:57)
@jelly bear, tercihin icin tesekkurler ama sebep olarak sorumla pek alakasi yom

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.06.21 21:58:33)
soruna bakarak, sinovac. Ama toplum sağlığı derken bence "toplum baskısı" demek istedin, öyle cevap verdim. Yoksa toplumu da kendini korumak için en çok koruyanı seçmek daha mantıklı normalde.

Ek olarak, şu an Sinovac yok galiba. Seçenek olarak çıkıyor ama seçince bulunmuyor diye biliyorum. (not: biontech spor)
  • nhk ni youkosu  (14.06.21 22:06:24)
Sunu dogru mu biliyorum? --> sinovac asisi virusu baskalarina bulastirmada etkisiz eleman. Biontech olur isek baskalarina virus de bulastirmiyoruz.

İnternette dolasan bu bilgi dogru ise sizin sorunuz baglaminda biontech olurdum.
  • invictae  (14.06.21 22:08:19)
Çok benzer sebeple sinovac oldum. Rahatım. Fakat sinovac yok sanki şu an

  • infernalcadre  (14.06.21 22:08:46)
Ha boyle bisi mi var? Sinovac beni koruyo ama tasiyici olmaya devam mi ediyorum? Kesin bilgi mi?

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (14.06.21 22:11:37)
Bu zamana kadar minimum dikkat ve sürekli spor salonuna giden birisi olarak hala pozitif olmadım. Kendime güvenim tam. Yine de gittim biontech oldum. Çin’den gelen hiçbir şeye güvenmediğim için sinovac saçmalığını olmayı aklımın ucundan bile geçirmedim.

  • zoghurt  (14.06.21 22:14:33)
sinovac istesende seçemiyorsun artık.
öyleymiş yani

  • sutlu nescafe  (14.06.21 22:58:39)
Eski teknoloji diye sinovac secerim. Ama secemiyorsun zaten.

  • divit  (15.06.21 00:36:39)
Su an ziyaretler turistlere kapali fakat bircok ulke asili olanlara PCR test zorunlulugunu kaldirdi. Bu sebeple uluslararasi gecerliligi olan bir asi secmekte fayda var diye dusunuyorum. Sinovac AB tarafindan onayli degil henuz.

  • pike  (15.06.21 14:49:44)
Sorunuzun tam cevabı: Biontech virüsün yalnızca size bulaşmasında değil, aynı zamanda aşıyı olduktan sonra sizin bulaştırıcı olmanızda da çok etkili. Doktorlar ilerisi için Sinovac olanların da maske takmaya devam etmesi gerektiğini ama Biontech için bunun gerekmediğini söylüyor.

  • kurmaca  (15.06.21 17:13:13 ~ 18:03:53)