Devlet anaokulu kayıt süreçleri

Nasıl oluyor? Kontenjanlar hep doluyor mu? Anne babanın iş yeri ilçesine de başvuru olıyormuş, dığru mu?

Bir de anne baba başvuru yapmasa da her çocuğa bir okul çıkıyormuş, isteyen kayıt yaptırıyormuş. Doğru mu bu?

Anne ya da babanın iş yeri ilçesindeki okul çok talep gören bir okul ise hiç şansımız yok mudur?

Özellikle özel okula göndermek istemiyorum.

-Öğleci ve varsa tam gün grup kontejyanları çabuk dolar. Hatta kayıt açıldığı anda 2 saatte kontejyanlarını dolduran okullar var okulların önünde kayıt kuyrukları olur uzunca ve bir kaç saat içerisinde bitirirler kayıt alımlarını.
-İşyeri belgenizi ibraz ederseniz kayıt süresinde işyerinize yakın anaokuluna kayıt yaptırabilirsiniz.
-Sistem otomatik olarak ikamet edilen en yakın okula çocuğun kaydının düştüğünü gösterir. Bu bağımsız anaokulu ya da bünyesinde anasınıfı bulunan ilkokul/ortaokul/lise olabilir. E-okuldan hangi okula kaydının düştüğünü temmuz ayı içerisinde öğrenebilirsiniz.
-Şansınız elbette var. Okul öncesi eğitim zorunlu olmadığından ikamet edilen yerde çocuk okula gitmek zorunda değil. Diğer çocukların şansı neyse sizinki de odur, geçerli bir sebebiniz olduğu için. Ancak çok talep varsa idare ikamet adresine düşen çocukları öncelikli olarak kayıt yapabilir.

tavsiyem bu haftaiçinde okula uğrayın, kayıtların ne zaman başlayacağını sorun, durumunuzu bildirin. her okulun kayıt dönemi farklı olabiliyor. okul sizi yönlendirecektir.
  • dedim ben sana  (14.06.21 20:40:31)