Eczacıbaşı işe alım

eczacıbaşı kardeşimi* aramış ve görüşelim falan bi şeyler demişler galiba o kısmı bilmiyorum da İngilizce sınavı olacakmış. nasıl bi sınav oluyor bu bilen var mı? içeriği nedir, zor mu vs?

*mühendis

Zordu. Hatta yaptikca zorlasan sinavdan vardi.

Sonra 50 tane daha sinav oluyor, kisilik envanteri bile 500 soruydu. Birkac ay gorusuyorlar bu surece isyan etmeyeni aliyorlar.

Ben bi kere hata yapip o yola girdim, simdi arayan eczacibasi olursa direkt kapatiyorum.

Cv'nin yuklendigi yeri bile begenmiyorlar kendi sistmeninde cv olusturmani istiyorlar.
Milyon tane firmayla gorustum orasi kadar ayar eden firma gormedim.
  • divit  (09.06.21 19:41:37)
Ise alim sureci cok asamamali bir firma, sabir dilerim

  • pofudukayi  (09.06.21 19:45:41)
İlgilendiğim iş ilanı istanbul içindi ama öğrencilik yaptığım şehir için teklifte bulunmuşlardı. Anlaşmıştık, gayet güzel bir görüşmeydi ki ufak ama önemli bir detay yüzünden iş olmamıştı. Kurumsal bir firma ama ihtiyaçlarını tam olarak karşılıyorsan uzatmazlar.

  • silah taciri  (09.06.21 19:47:39)
Ben orada çalışıyorum bence sınav gayet kolaydı. 3 bölümden oluşuyordu, gramer, okuma ve dinleme olarak ayrılmıştı bölümler. Giderek zorlaşıyor kendi içinde ama en zoru bile çok zor değil.
Mühendisse grup şirketlerinden birisi için aramışlardır, hangisi?

  • irene  (09.06.21 20:47:14)
Bence piyasadaki en mıymırık ik departmanına sahip şirketlerden biri. Sabırlar diliyorum:)

İngilizce sınavı başlangıç.
Kendilerini nasıl bir konumda görüyorlar bilmiyorum ama toefl vs. gösteren insanı bile sınavlarına sokmaya niyetleniyorlar.

Sonra bir sürü mülakat sınav vs.

bana biraz komik ve bilinçli geliyor bu aşamalar. Muhtemelen şirkete giren insanlar üstünde "bak ne kadar zor burada çalışmak kıymetini bil" hissi bırakmak da istiyorlar.
  • anten  (09.06.21 21:32:50 ~ 21:33:12)
2014-2017 arası çalışmıştım Eczacıbaşı’nda. Dil sınavı bulatsdı o zaman, şu an değişti mi bilmiyorum. Bulats diye aratıp örnek sınavlara bakabilirsiniz, hatta bulats sınavını satın alabiliyorsunuz sanırım deneme yapmak için.

  • teutonic-terror  (09.06.21 23:40:58)