Psikolojik destek mi alsam?

Sonucu 1 ay sonra gelecek önemli bir test sonucu bekliyorum. (Amniyosentez) daha önce kendimi nasıl oyalasam diye sormuştum ama artık o kısmı aştım. Oyalanacak şeylerle de oyalanamıyorum. Adapte olamıyorum. Bir hafta olacak uyuyamıyorum. Yediğimi kusuyorum. Sürekli ağlıyorum kendimi kasmaktan mıdır nedir her yerim ağırıyor. Delirmek üzereyim. Şimdi ben bir terapist ile online görüşsem kısa vadede rahatlar mıyım? En azından şu süreçte yardımcı olur mu ki?
Teşekkür ederim.

Muhtemelen psikolojik destek size etkili olmaz.
Sonuçları alana kadar size rahatlatıcı tarzı ilaç vermeleri daha iyi.

  • les yeux blanches  (09.06.21 18:32:29)
Ama hamileyim benim kullanabileceğim böyle bir ilaç var mıdır ki?

  • suicides underground  (09.06.21 18:33:15)
Psikolojik destek de olabilir pek tabii ama bence bazı konularda başkalarına karşı sorumluluk almak da dikkatinizi dağıtabilir. Özellikle bu süreçte kendi başıniza oyalanamiyorsaniz.

Çok güzel resimler yaptığınızı anımsıyorum. Instagram sayfanız için öneri olarak yazacaktım hatta ama unutmuşum. Belki bu konuda ilgililere atölyeler düzenleyebilirsiniz. Birkaç STK ile anlaşıp belki başta gönüllü olarak yaparsınız, ilerleyen zamanlarda gelir de kazanabilirsiniz. Hem reklamınız olur, hem birilerine bir şey öğretmek zevkli de olur. Kedv var misal ora için ya da başka sivil toplum kuruluşları için bir portfolyo oluşturabilirsiniz. Özel günler için onlar satışa koyar siz tasarlarsiniz. Ben çalışmalarınizin birinin videosunu izleyebilmistim sadece Instagram hesabım olmadığı için hemen hesap aç uyarısı çıkmıştı ama o çalışmada bile bunlardan çok güzel kartpostal olabilir diye düşünmüştüm.

Umarım çok güzel haberler alırsınız bu arada.
  • Amaranta ursula  (09.06.21 18:36:54 ~ 18:37:24)
@amarantha çok teşekkür ediyorum. Beni onurlandırdınız:) dün gidip kendime yeni boyalar aldım hevesim gelir diye. Sonra fırlatıp attım hepsini. Bugün de bilgisayarda bişeyler çizecektim ondan da vazgeçtim. Adapte olabilsem keşke.

  • suicides underground  (09.06.21 18:41:21)
Merhaba, zor bir süreç geçiriyorsunuz sizi anladığımi ve yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.

iyi bir terapistten destek almanız kesinlikle bu süreçte faydalı olacaktır. En azından rahatlama teknikleri ile vücudunuzu biraz daha sakinleştirmenize yardım eder
  • Sakinolmamlazim  (09.06.21 18:48:21)
Alabilirsiniz bence faydası olabilir. Yani durumunuzu anlıyorum, ben de riskli bir gebelik geçirdim ve o döneme baktığımda hatırladığım tek şey ne kadar tedirgin bir ruh halinde olduğum. O dönemde gebelik ve lohusa psikolojisi ile ilgilenen bir psikolog ile birkaç kez görüşmüştüm. Çok enerjik biriydi, enerjisi bana da yansıyordu. Eğer gerçekten zorlanıyorsanız, hamileyken zaten çok fazla seçeneğimiz olmuyor tedaviler konusunda, bu yüzden denemeye değer.

  • curukturpkokusu  (09.06.21 19:31:37)
lütfen kendiniz ve bebeğiniz için acilen uzman desteği alın. neden faydası olmasın? size şu ilk endişe ataklarını atlatabilecek öenrielrde bile bulunsa kardır. ertelemeyin lütfen...

belki de test sonucu sıkıntısız gelecek tamamen ama siz bu endişeyle hem kendi psikolojinizi hem bebeği etkilemiş olacaksınız.
  • Phoebe  (09.06.21 19:44:14 ~ 19:45:13)
Öyleyse bana önereceğiniz biri var mı?

  • suicides underground  (09.06.21 19:57:08)