30 yaş üstü sağlıklı olanlara aşı geldi mi

Ekşide gelen var gibi bir hava oluşturmuşlar ama ben öevremden birebir kimseden duymadım bu durumu. Duyuruda var mı acaba? E nabız harici başka bir yerde yok değil mi aşı sırası bu arada?

Pazar günü yaş sınırlaması olmaksızın tüm öğretmenlere açıldı sistem, o sebeple böyle bir algı oluşmuş olabilir.

  • gmzo  (08.06.21 11:52:37)
farklı özel şirketlerde sahada satış işinde çalışan ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan 30'lu yaşlarda 2 arkadaşıma çıkmış mesela. öğretmenlere yaşa bakılmaksızın çıktı ama o açıklanmıştı zaten. hepsini açıklamıyor sanırım bakanlık. enabız ve 182 aranarak kontrol edilebiliyor.

  • hadsafhada  (08.06.21 12:01:15)
E nabiza dusmeden once mhrs'deki randevu alma yerinde gorunuyor.

Ailemdeki herkeste e nabizda henuz asi yok yazarken mhrs'de randevu acilmisti. Siz de direkt oradan kontrol edin.

twitter'da rast geliyorum, karma ve alakasiz bir sekilde (19 yasinda bile okudum.) randevular aciliyor diye, Esin Senol da yazmis hatta ne oldugunu anlamadik gibisinden.

Su an aciklamalara gore 50+ yasta degil miydi? 40 a dustu mu? Etrafimdaki 40li yaslardaki insanlara cikmaya basladigini duyuyorum.
  • invictae  (08.06.21 12:38:11)
Bakan bir kaç saat önce twit atmıştı, aile hekimleri dahil aşı sistemini genişletecekler sanırım. en son 50 yaş üstü diye duyuru yaptılar. Sonra öğretmenlere, yaş şartı aranmaksızın, hepsine açıldı.

Elde aşı varsa, bir kaç haftaya işler hızlanır.

.
  • kartallar yuksek ucar  (08.06.21 13:04:58)
düz sağlıklı olanlara gelmedi galiba çünkü 30+ akademisyen olanlara da gelmedi (öncelikli gruptayız normalde.)

  • nhk ni youkosu  (08.06.21 13:05:07)
29 yaşındayım ve kurumsal iletişimciyim. Ne alakaysa bana da çıkmış. Çevremde bi tek bana çıktı bu yaş grubundan.

  • jacque  (08.06.21 13:13:31)
benim de bir araştırma görevlisi arkadaşa gelmiş mesela. bana çıkmadı.

böyle birkaç gelen de duydum da muhtemelen yine bizimkilerin işbilmezliğidir.
  • passion rules the game  (08.06.21 13:32:07)
bazı iller pilot bölge seçilmiş, 18 yaşa inecek kadar herkese aşı sırası açmışlar ama belli bir sıraya göre ilerliyor tabi gene de. bizim il pilot ama aynı birimde çalışan 40 yaşında akademisyene çıkmayıp 30 yaşındakine çıkıyor, garip bir algoritma yapmışlar. belki duyduklarınız da pilot illerden olanlardır.

  • halanne  (08.06.21 14:23:12)
Hangi iller pilot? İstanbul değil herhalde

  • condom kurşunu  (08.06.21 17:06:16)
Kamuda bazi meslek gruplarına açıldı. Müfettişim, yarina randevu aldım mesela.

  • aslil  (08.06.21 19:48:35)
sabah açılmış, şimdi randevu alıyorum hatta en erken bugünü gösteriyor, yer varsa gidip olabilirim. Yaş 30, öğretim görevlisi, İstanbul. (yer yokmuş, cuma aile hekimi vardı en erken)

  • nhk ni youkosu  (09.06.21 09:35:46 ~ 10:05:25)