elektrikli motorsiklet

iş yerim evime oldukça yakın bir yere taşındı. arabam var ama her gün koca arabayı götür getir yapmak istemiyorum. dedim ki şu elektrikli motor tarzı şeylerden alayım. taş çatlasın 5-10 dk sürecek zaten ulaşmam, ana yollara da çıkmayacağım zaten. ara yollardan ulaşabiliyorum. hafif bir yokuş tırmanışı var sadece ama çok dik değil.

bu işin bir fiyat performans ürünü var mıdır? hangi markalara bakmalıyım? hangi özelliklerine dikkat etmeliyim. motorsiklet ehliyetim yok bu arada. ehliyetsiz veya araç ehliyeti ile kullanabileceğim bir cihaz olmalı.

Valla benzer bir senaryoda ben e-scooter kullanıyorum xiaomi scooter pro, acayip memnunum. Eğer çok dik bir yokuş değilse kesinlikle tavsiye ederim, hafif yokuşları rahatlıkla çıkabiliyor, pili de 40-50 km gidiyor. Evde de saklanabildiği için park derdinden de kurtulmuş olursun.

  • roket adam  (07.06.21 14:41:45 ~ 15:04:41)
bende elektrikli motosiklet de scooter da var gerçi hepsi scooter da, bence de bildiğimiz martı tipi scooter daha iyi olur. park derdi falan olmaz.

  • passion rules the game  (07.06.21 14:59:49)
50cc lik benzinli scooterları araç ehliyetiyle kullanabilirsiniz. Bütçenizi bilmemekle beraber vespa biraz pahalı ama baya şık.

  • skyangel  (07.06.21 15:31:53)
b sınıfı ehliyetle kullanılabilen motor derseniz birçok motor markasında var böyle araçlar. Tabii belli yollara köprüye falan çıkamıyorsunuz onla:) ama evden işe işten eve ara sokaklarda çok işe yarar.

Martı tarzı scootlerlar çok rahat olmakla beraber, türkiye'de şöyle bir sorun var. Kaldırımdan gitsen yayaya çarpma riskin var, yola çıksan arabaların seni ezmesi riski var.

O yüzden düşük motorlu araba ehliyetiyle kullanılabilen bir scooter almak daha mantıklı kaskını takar en azından trafiğin bir parçası olursun.

Vespa falan lüzumsuz pahalı işler:) kuba vb. gibi markaların hem çok şık hem de uygun motorları oluyor.
  • anten  (07.06.21 15:57:44 ~ 15:57:56)
Stmax'ın şu tip Elektrikli ve 50cc benzinli motosikletlerimi tavsiye ederim. bikestore.com.tr

  • creepy  (07.06.21 19:58:55)
Sym orbit 50 al. Ehliyet istemiyor.

  • yuyu  (08.06.21 09:41:00)