kaygı azaltımı için bir günlük xanax kullanımı

gittiği doktor eşime bir günlük bir işlem için kaygısı azalması amacıyla xanax verdi. doktora güveniyorum tabii ki ama bu tarz bir ilacın bir günlük kullanımı nasıl olur bilemedim.

hiç bu tarz ilaç kullanmamış biri bir gün tek doz xanax kullansa ruh haline nasıl bir etkisi oluyor?

mr'a girmekten korkuyorum diye bana da xanax vermişti doktor. hiçbir işe yaramadı. bir yan etkisi de olmadı. 0 etki. bence korkacak bir şey yok.

  • levybroo  (06.06.21 19:59:27)
dideral verseymiş daha mantıklıymış.

  • candide  (06.06.21 20:45:01)
mükemmel bir ilaç.

ilk olarak lisedeyken psikiyatristime "tüm sınıfın önünde sunum yapmam lazım, nasıl yapacağım ben" diye ağlamıştım. o da "sana bir ilaç yazacağım, çok rahat yaparsın" demişti. sunumdan 1 saat önce yarım xanax + dideral vermişti (bir xanax kullanırsan uykun gelir demişti) ve çok rahat sunumlar yaptım bu sayede ama bence dideral'e gerek yok.

sonrasında üniversitede de çok işime yaradı. 2 senede bir yazdırıp lazım oldukça (genelde 2 senede 3-5 defa) kullanıyorum, çok iyi oluyor ama bazen yarım yerine bir xanax aldığım da oldu sanırım. xanax almıyorken elim ayağıma dolaşırken, alıp da sunum yapmaya kalktığımda gayet rahat biçimde sunum yapıyordum.

bu ilacın hayatımı kurtardığı çok oldu.
  • ardt  (06.06.21 21:22:35 ~ 21:27:31)
Doktor olduğuna emin misiniz? Bence bir diplomasının sorgulanması lazım. Antidepresan veya antipsikotik grubu ilaçların 1 günde etki vermesi mümkün değil. Eğer bir etki olsa bile bu kötü yönde olacaktır. Burada kullanılması en mantıklı ilaç dideral olmalıydı. Sanırım arkadaş diploamayı tıp fakültesinden değil kasaptan almış.

  • bare gud dømmer meg  (06.06.21 23:10:11)
Hiçbir şey olmaz. Beni uyutmuştu. Yükseklik korkusu olduğu için uçağa binerken almıştım, uyuyup geçmiştim çok da güzel olmuştu.

  • noluyo yaa  (07.06.21 00:58:02)
Kız abartısız 24 saattir uyku halinde, uyanıkken de inanılmaz dalgın ve çok huzursuz, karamsar ve ağlamaklı. Demek ki böyle ağır ilaçları bi günde kullanmamak lazım ama doktor neden verdi gerçekten anlayamadım.

  • roket adam  (07.06.21 15:00:46)