Bankadaki altını

Fiziken hesaptan çekebilir miyiz?

İşbankasındaki hesabımdan çekmeyi düşünüyorun

Sitede şu ibare var. Tabii hesabımda kilogram falan yok.

Fiziki altın işlemleri, işlem yapmadan 3 iş günü öncesinde şubeniz ile temasa geçmeniz durumunda 5 kg üzeri (6kg, 7kg, 8 kg gibi…) talep edilmesi koşuluyla Borsa’dan teslim alınarak yapılabilmektedir.

Teşekkürler

Şubelerin altın günleri oluyor, o günlerde bankanın kuyumcusu şubeye geliyor fiziki altın teslim alıyor ve önceden bildirenin altınını teslim ediyor.

  • John Bloor  (03.06.21 17:35:22)
"Hesabınızdaki altınların fiziki olarak teslimi, talep edilen altınların 5 kg ve üzerinde olması koşuluyla gerçekleştirilebilmektedir. 3 iş günü öncesinde talebinizi şubenize iletmeniz durumunda, talebinize istinaden fiziki altınlar Borsa'dan teslim alınarak İSTWEST/İstanbul ve Cağaloğlu/İstanbul Şubelerimizde tarafınıza teslim edilmektedir."

Altın günlerinde fiziki altını alıp hesaba aktarıyorlar ama gram altın vs olarak geri çekemiyorsunuz. Bu şekilde altın çekmeye izin veren bir tek Kuveyt Türk var bildiğim kadarıyla.
  • kobuzchu kiz  (03.06.21 17:48:38)
Kuveyt turk'ten cekebilirsin. Once bi' hesap acip altinini oraya transfer etmen lazim sonra bankadan randevu alip komisyonunu odeyerek fiziki altinini cekebilirsin.

  • tahtakafa  (03.06.21 20:59:04)