keçiboynuzu ve pekmez içmek

her gün keçiboynuzu, pekmez ve bal kaşıklayan bir kesim var ofiste. doğal vitamin vb diye her gün ilaç alır gibi bir kaç kaşık yutuyorlar. gerçekten bir fayda sağlar mı acaba bu besinler

pekmez yemediği her kış hasta olan birisi olarak sçylüyorum; pekmez on numara işe yarıyor. direncini arttırıyor. üşümüyorsun.

ek. hani doğrudan hastalığa karşı birebir denmez elbette ama direncini sağlam tuttuğu için vücudun daha iyi savunuyor kendisini hastalığa karşı.
  • not sure if serious  (31.05.21 15:45:36 ~ 15:46:32)
ikisini de severek, kendimi kısıtlayarak yiyorum o ayrı ama bala "1000 derdin devası", pekmeze "ooo antioksidan, detoks" vesaire diye tapılmasını hiç anlamıyorum.

keçiboynuzunu bilmiyorum da pekmezin, hele balın şekerin karamelize formu olmak dışında pek bir olayı olduğunu da sanmıyorum.
  • filteria  (31.05.21 15:51:00 ~ 18:40:24)
fayda sağlar da sonuçta karbonhidrat
bütün gün oturuyorsalar dengeli yesinler

  • bir soru sorcam  (31.05.21 16:41:11)
Her gün 1 kaşık harnup pekmezini smoothie'me katarım yıllardır, karışımı şekerlendirmek için. Libido konusunda ciddi fark yaratıyor onu söyleyebilirim. Bir de akciğer sağlığı üzerinde etkileri var sanırım ama bu konuda yeterli araştırmayı yaptım dersem yalan olur.

  • msb  (31.05.21 19:04:44)
Her gün kefir de yersen yemin ediyorum asla ölmezsin :)
Yaw yok ya, bol şeker yüklemesi işte. Enerji verir. Ama mucizevi etkisi yok.

  • vizivozo  (31.05.21 19:14:03)
Bir kavanoz koska keçi boynuzu pekmezi içen biri olarak öncesi ve sonrasında yaptırdığım kan testlerinde hiçbir fark olmadı. Hala ferritinim yerlerde. Ha belki market pekmezi olduğundan olabilir. Doğalını denemek belki işe yarardı. Ancak doğal dut pekmezi içtiğimde de bir fark gözlemlemedim. Gerçi onda test yaptırmamıştım.

Özetle, ben pek bir fayda sağlamayacağına inanıyorum. Olsa bile çok uzun süreler boyunca tüketmek işe yarar bence.
  • Amaranta ursula  (31.05.21 19:39:38 ~ 19:40:48)