ordu'ya gidilir mi, nasıl gidilir, gitmeye gerek var mı, radarlar yollar

epeydir pek bir aktivite yapmadık, eşimin ordu'daki bir arkadaşı acayip ısrar ediyor. ben de karadenize trabzon harici gitmiş değilim, trabzon'un da pek bi olayı yok diye düşünüyorum ama inanılmaz güzel diye ısrar edip duruyorlar. gidelim dedik.

ancak gitmişken bir 3-4 gün kalmak ve ayrıca arabayla gitmek istiyorum malum pandemi durumundan ötürü uçağa binmiyoruz.

1) istanbul'dan arabayla gidiş sıkıntılı mı? arkadaşlarım 120'yi bile bulamıyorsun, bir yerden sonra hız aşırı düşüyor, çok da radar var diyorlar. nereden itibaren başlıyor bu sıkıntılı kısım? yoksa 4-5 gün için arabayla gitmeye hiç değmez mi? güzergah önerileriniz nedir?

2) gerçekten gitmeye değer mi, yoksa bu kadar uğraştığına değmez mi dersiniz? gitmişken neler yapılabilir?

bu mevsimde yaylaya gidilir. ormangülleri açtı. hava güzel. ben trabzon'a her sene giderim. radar her yerde var. en son 2 ay önce bilmeme rağmen 80 km hızla yedim. neymiş orası 50 km hızla geçilmeliymiş. genelde amasya samsun arası çok radar var. çankırı tarafında da olur. ben doğu karadenizli olarak yaylaya gidip ormangüllerini sadece 5 dakika görmek için o kadar yol giderim. ama siz gitmezsiniz muhtemelen.

  • iddaaci  (29.05.21 17:53:54)
ordulu bir plakanın arkasına yapış

  • jamswety  (29.05.21 17:58:47)
Otoban sonrası 120 sıkıntı Samsun a kadar. Sonrasında makul süratte gidiliyor.
Güzel yerler var ama deniz zamanı daha iyi olur.
Sınop düşünebilirsiniz.
  • kisa  (29.05.21 18:06:34)
ordu cok guzel bir yer ama kent olarak, hatta karadenizin en guzel sehri diyebilirim tekrar diyorum kent olarak, tarihi yerleri dogal guzellikleri olarak degil.
kenti kent yapan da insanlaridir, su siralar da her yer kapali oldugundan pek bi sey anlayacaginizi sanmam. gidin ama bu aralar degil.

ben 2016-2018 arasinda ordu'da calistim cok zevkliydi hala arkadaslarim var oradan kalma. benim zamanimda o meshur radarlari kapatmislardi fetoculara para gidiyor vs diye. (sonlara dogru)

harika oteller var cafeleri publari sahili muthis izmir halt yesin yaninda. lakin her yer kapali iste ne yapabilirsiniz bilmiyorum. herhalde persembe yaylasinda menderesleri falan gorursunuz anca.
  • turbo sadık  (29.05.21 18:15:43)
Yazdıklarınız doğrultusunda gitmemek için bahane arayışında gibisiniz :) bence gitmeyin.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (29.05.21 18:24:18)
Karadeniz'de favori illerim; Sinop ve Ordu.

  • late viper  (29.05.21 19:00:14)
Ya aslında kankiler gitmek istiyorum da yol çok gözümde büyüyor ya, bi de herkes aşırı korkuttu yol kötü hep radar var sürekli 50'ile gidersin falan, 9 saat yol da 50-70 ile çekilmez yani 3-4 gün için. O yüzden aslında bu duyuruyu açtım. Gerçeklik payı var mı onu bilemedim yani.

  • roket adam  (29.05.21 19:17:29 ~ 19:17:41)
Ordu özel olarak gidilecek bir yer değil, ayrıca birkaç gün için o yol çekilmez.

  • alfred  (29.05.21 19:20:36)
o yol tek şoför hiç çekilmez. dinlene dinlene gideyim deseniz bile çekilmiyor. 2 şoför olursa sorun olmaz.

  • hayal fazlasi  (29.05.21 19:56:00)
yol kotu degil hocam. istanbul'dan yola cikacaksaniz hele hic degil.

sehir icine girmeye yakin fatsa'da falan radar olabilir. acaba arkadaslar bolaman virajlari ile mi karistiriyor bilmiyorum. su an sehre (1-2 yildir) iceriden tunelle baglanan yol var. gayet kaymak gibi yol. icanadolu tarafindan gelecekseniz niksar'dan gelen yeni yol yapiliyordu o da kesin bitmistir guzel yol olmustur genisti.

soyle ozet geceyim.
2016-2018 yili arasinda daha once de dedigim gibi calistim hic sikintim yoktu.

-sivas zara devlet hastanesi
-ordu aybasti devlet hastanesi
-ordu korgan devlet hastanesi
-bursa nilufer halk sagligi merkezi
- bursa yenisehir devlet hastanesi
bunlari biz yaptik, her hafta hepsine ugruyordum, kisacasi ayda 14-15.000 km yol yapiyordum bazen. altimda da oyle konforlu bi arac yoktu bildigin 4*4 duster vardi. dusunsene bu santiyeler arasindaki yol agini orgusunu, bu hat uzerinde oturuyorsaniz hic cekinmeyin. cunku yol konusunda hic zorlanmadim.
ordu'nun icinde belki yeni yeni radar koymus olabilirler. o da icindedir yani. ben kontrolleri almaya ya samsun'a ya da ordu giresun havalimanina giderdim, bi kere radar vs yemedim. ortalama hizim da 100/120 civari, gozunuz korkmasin yoldan. hayatimda bi defa ceza yedim o da e5'te pendik kartal arasinda 110 la mi ne gidiyordum 50 ile gitmem lazimmis. kisacasi ordu'ya gidene kadar istanbul'da ne beter tuzaklar var. yabustur hocam cekinme. (yol icin diyorum)
yolun da farin da acik olsun.
  • turbo sadık  (29.05.21 22:35:45)
Gittik, bir şey diyeyim mi çok güzel bir şehirmiş. Yolu da gayet tertemiz, hakikaten çok beğendim. Yaylaya da çıktık, trabzon vs yaylaları gibi dopdolu da değil, mis gibi bir kent.

  • roket adam  (18.06.21 20:09:45)