üst soy bilgisindeki gariplik

Babasının Annesinin Annesinin Babası
Babasının Babasının Babasının Babası

bu ikisi aynı kişi görünüyor üst soy bilgimde. kafam yandı benim, ne anlama geliyor bu iki kişinin aynı olması?

Akraba evliliği?

  • megalomaniac  (27.05.21 22:07:43)
@mega orta ikiden birini sildim. babaannemin babası ile dedemin babasının aynı olması, bu ikisinin kardeş olması anlamına gelmiyor mu? yani kardeş evliliği?

  • diffarentiationation  (27.05.21 22:11:56)
Evli olanlar babanın annesi ve babası. Onların üstü evli değil, kardeşler. Kardeş çocukları evlenmiş.

Babasının Annesinin dayısı = Babasının Babasının Babası
Babasının Babasının halası = Babasının Annesinin Annesi
  • boray eris  (27.05.21 22:39:41)
babasının annesinin annesi ile babasının babasının babası kardeş evet.

  • kljgslsdkjsd  (27.05.21 22:41:56)
soldan 3. sıradakiler kardeş. 2. sıradakiler kuzen ve birbirleriyle evliler.

  • rusalka  (27.05.21 22:47:11)
baba tarafından dedeniz ve nineniz kuzen. dayı-hala çocukları.
benim baba tarafımda dedem ve ninem dayı hala çocukları. dedem ve kardeşi kuzenleri ile evlenmişler. babamın amcasından olma kuzenleri aynı zamanda teyze kızları da oluyor. anne tarafımdan dede ve ninem teyze çocukları. annemin iki dedesi aynı zamanda bacanak. ufak köy yerlerinde bu tip evlilikler olağan. az nüfus. kapalı tarımsal ortam.

türkiye'de kuzen evliliği yoğundur. günümüzde hâlâ %20-25 civarı olduğu söyleniyor.
  • phonex  (28.05.21 07:58:53)