Kisa surede yapabilir miyim?

Merhaba. Temmuz ortasinda Ielts’e girecegim. Evde deneme cozerek Listening ve readingten ortalama 7 alabiliyorum. Speakingte cambly’de konustugum hocalar 6 alirsin dediler. Ama bir gelenek olarak writing’ten o kadar korkuyorum ki henuz baslamadim bile calismaya. En son bu bolume calisayim dedim aklimda kalsin diye ama stres oldum iyice. 1.5 ayda writing’den en az 6 almak icin ne yapmam lazim? Overall 6.5 alsam kafi ama writing’ten 4 bile alirim diye korkmaya basladim zaman yaklastikca. Her oneriye acigim.

Writing tüm bu skill'ler arasında en sistematik olanı, bir tek buna odaklanırsan yapmaman için bi sebep yok. Tabii bu biraz kendini yazarak ifade etme pratiği de gerektiriyor, eğer bu yoksa sadece İngilizce değil Türkçe de yazma pratiği yapardım ben olsam. Comprehensive bir essay için sadece İngilizce bilmek yetmiyor çünkü.

Türkçe olarak yazılı ifade gücün yeterliyse belirli kalıplar, transition kelime ve tabirlerini ve cümle yapılarını çözdün mü o iş tamamdır. Bol bol yazarak çalış, bir sürü kaynak var internette.
  • Jux  (24.05.21 00:04:56)
ben yeni calismaya basladim ieltse, zor degil gibi ama cevremden duydugum kadariyla en cok puanin kirildigi yer de writing diyorlar.

burayi tavsiye edebilirim: www.ielts-simon.com

cambly de begendiniz hocalar var mi bu arada, ben su siralar pek iyi hocaya denk gelemedim ielts icin, slatyi okuyup geciyorlar genelde.
  • badcode  (24.05.21 01:00:13 ~ 01:20:45)
Deneme sınavları ve çıkmış sorular gibi örnekleri incele, tablo vb okumak için temel terimleri öğren, bağlaçları öğren, giriş gelişme sonuç şeklinde yazmak için pratik yap. Oldukça teknik bir kısım writing, 7 alacak seviyedeyden çalışarak kolaylıkla üstesinden geleceksin!

  • her giriste sifresini unutan adam  (24.05.21 01:46:48)