"al sana fiyonk makarna"

yahu öyle şeyler var ki kime söylesem hatırlamıyor. internette izine ulaşılamıyor, varsa da ben bulamıyorum. serdar ortaç'ın kızların birbirinin üstüne bal döküp yaladığı klibi yıllardır arıyorum, böyle bir şey olduğundan eminim ama kimse hatırlamıyor, kendimden şüphe ediyorum.

bu sefer aradığım şeyin varlığından %100 eminim ama hiçbir arama kriteriyle videosuna, varlığına ulaşamıyorum. elimde daha net veriler var ama bulamıyorum.

bir demet tiyatro'nun son dönemlerinde altan erkekli'nin canlandırdığı huysuz ihtiyar bir karakter vardı. sürekli pencerede otururdu. aşırı alıngandı. kendisine söylenen en ufak bir cümleyi büyütüp, abartıp kendisine hakaret edildiğine kanaat getirir kızardı. mesela evin fertlerinden biri fiyonk makarna pişirip getirir. ihtiyar der ki bu ne? "fiyonk makarna istemiştin ya baba" diye cevap alınca "yaa demek ben ne istediğimi bilmiyorum, demek ben bunağım, yani ben gerizekalı bir aptalım öyle mi, al sana fiyonk makarna" diyip tabağı atardı aşağı.

ben bunu espri diye kendi yaş grubuma yapıyorum, kimse anlamıyor, hatırlamıyor. lan bi buldurun be, bu karakterin hiç mi videosu yoktur?

ben hatirliyorum, esini demet akbag oynardi, giris katinda oturuyorlardi.

neyse bakayim belki bulur koyarim buraya

edit bir: foto buldum
www.flickr.com
  • cairo  (23.05.21 15:16:53 ~ 15:18:17)
Bahsettiğiniz karakterin sokaktan geçenlere leblebi, nohut atıp "lak lak nasıl vurdum ama" tarzı bir şey dediğini anımsıyorum fakat fiyonk makarnayı hatırlayamadım.

Youtube'da bir demet tiyatronun neredeyse tüm bölümleri var güzel bir taramayla çıkabilir sanki.
  • hedep  (23.05.21 15:17:09)
serdar ortaçın zeytin yemeli klibi vardı galiba belki oradan başka videolarla kafanızda birleştirmişsinizdir.

  • bohr atom modeli  (23.05.21 15:34:51)
www.dailymotion.com

dakika 20 de basliyor.

ciftimiz cemile ve hakki

ancak makarna olayi tek bolumlukmus, yani her bolum farkli tepkileri var hakkinin

emege saygi:)
  • cairo  (23.05.21 15:53:30)