Bitcoin'in diğer yükselişi nereden olacak?

Bitcoin 2017-2018 yıllarında 3 bin dolardan 20 bin dolara kadar yükselip tekrar 3 bin dolarlara düşmüştü. daha sonra uzun bir süre 3 bin - 11 bin dolar arasında git geller yaparak birden 65 bin dolara kadar fırladı. Buna benzer bir süreç 2013 yılında da olmuş sanırım. Bu sürecin bir benzerinin yine yaşanacağı konuşuluyordu ve şuanki düşüş bu sürecin geldiğini hissettiriyor.
Sizce öyle bir dönemeçte miyiz? Bitcoin nereye kadar düşebilir, tekrar sert yükselişi için taban fiyat neresidir?

20'ye kadar inerse şaşırmam, 2017'nin zirvesi. 20'nin altına düşerse o zaman daha büyük sıkıntı var demektir. 25'leri görürse biraz dikkat kesilip inceler duruma göre alırım diye düşünüyorum. Ama artık btc'den daha büyük fırsat sunan coin-tokenlar var, onlar btc'nin arkasında mı yürüyecek yoksa ayrı yol mu çizmeye çalışacaklar, görmek lazım. Eskisi gibi btc üzerinden yürüyen ve aynı dinamikleri gösteren bir sezon olmayabilir, o durumda benim söylediğim genel kanı da çöp olabilir. Henüz çok yeni düştü biraz daha izlemek lazım.

  • Jux  (23.05.21 13:02:28)
Bu konudaki fikirler tabiki tahmini geçmeyecektir. Bu tahminler de günlük haber ve işleyişlere göre her an değişecektir. Kripto para dahil borsalar karşılıklı alım satım yapılan alanlardır. Bu nedenle bir kişi daha düşük bir fiyattan bitcoin almak istedikçe ve bir başkası da bu bitcoini satmaya niyetli oldukça düşecektir. Tam tersi olduğu durumda da çıkacaktır. Bu belirli aralıklar ile o günün piyasa şartlarına göre az da olsa tahmin edilebilir, bundan ötesi genel piyasa bilgisi ve kişisel tecrübelere göre öne çıkan tahminlerdir. Pek tabiki hiç kimse borsa dahilindeki kişilerin hangi yöne ne şekilde davranacağını tahmin edemez.

Teknik analiz denilen olgu da, bir yandan teorik bir çalışma olsa da, hassasiyet önemi taşır ve bu nedenle büyük oranda kişisel bilgiler ve tecrübeye dayanır ve analizin sizin fikirlerinize oturması da sizin sahip olduğunuz bilgilere bağlıdır. Bu nedenle yatırım veya trading gibi konular başkasının yaptığı analizler ile işlem yapmak size ciddi zarar getirecektir.

Borsa dahil ticaretin temel bir kuralını da hatırlatmak isterim, bir ürünün ticareti konusunda herkes aynı yönde davranıyorsa ve herkes aynı bilgiye sahipse ve bu bilgi fiyatlandı ise sizin bu ticaretten elde edebileceğiniz rant veya kar, piyasadaki rekabet yüksek olacağı için düşecektir. Yani ticaretten ciddi kar etmek için düşük piyasa rekabeti alanında yani size özel bir bilgi veya ürünle veya herkesin gittiği yönün tersinde ilerleyerek kazanmak gerekir. Kısacası arz talep dengesi sizin kazancınıza göre dönmelidir. Genel çoğunluk ile terazinin aynı tarafında kalırsanız kazancınız olmayacak veya düşük olacaktır.
  • cursor  (23.05.21 13:21:59)
Elon musk ve arkadaşlarını hafife almayın. Btc artık istenmeyen coin ilan edildi . Muhakkak btc yine artacak ancak belki de alt coinler ve btcye rakip diğer coinler yarışta daha iyi atlar olabilir. ( bi bilgim yok tamamen atıyorum )

  • photo85  (23.05.21 13:34:05)
Ben bu saatten sonra spot piyasadan 11.000$ hedeflerdim. Uzun zamandır 29’a düşerse alırım diyordum, gerçekten de düştü ama şimdi elim gitmiyor. 11 görsün altın hisse döviz hepsinden bir oranda bozup birikimin %50’sini btc yaparım.

Eskiyi inceleyin. 200 günlük hareketli ortalama altına ilk düşüşten sonra ne olmuş bakın. Daha düşmez, 100 olacak diyenlere saygı duyarım. Sonuçta kimse ne olacağını bilemez. Yarın fed faiz arttırırsa görürüm ben 100 diyenleri.
  • zoghurt  (23.05.21 14:09:15)