kilit göbeğinin kalitesi hırsıza karşı bir şey fark ettiriyor mu?

100 liraya olan kale kilit ile şunun arasında hırsıza karşı bir güvenlik anlamında bir fark var mıdır?

www.hepsiburada.com

ev de yüksek girişse penceredeki demirler mi zayıf noktadır yoksa aslında?

lockpicking lawyer isimli kanala bir göz atarsanız genel olarak fikriniz olur. Ama işin özü sağlam çilingire açılamayacak kilit yok.

Yalnızca dev iyi göbek takmak da bişey değiştirmiyor genel olarak kapının da bi o kadar seksi olması lazım. Kapı beton gibidir ama pencereler ne alemde. Genel olarak hepsinin aynı bezdiricilikte olması lazım gibi. O da dikkat çeker falan :D

Hayırlı bişey derim diye geldim ama başaramadım hiç.

~herif çılgın yetenekli ama o babuşun 30 saniyede açtığını bizim garibanlar 5 dakika uğraşır yine açar gibi geliyor bana.
  • hedep  (22.05.21 17:03:56 ~ 17:50:28)
hahahaha. lockpicking lawyer amaçsızca hiçbir şey anlamadan en çok izlediğim youtube kanalı olabilir ki eminim milyonlarca abonesi de aynı şekildedir. o adam çok istisna ama bence ya. o yetenekte bir hırsız olsa hiçbirimiz güvende olmazdım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.05.21 17:07:03)
kaliteli bir kablosuz alarm sistemi al eve. girse bile cayır cayır alarm öterken fazla uzun kalamaz.

  • orpheus  (22.05.21 17:58:36)
lockpicking lawyer benzeri onlarca adam var yutubda. istisna birisi değil.

hele bizdeki -klasik anahtar girişli, bilyeli- kilitler için hiçbir maymuncuk yetersiz değil.

yerli hırsızlar matkap ucuna aparat yerleştirip maymuncuk bile yaptılar, maymuncuğun hamallığını bile yapmıyorlar.

www.youtube.com
www.haberturk.com
www.haberler.com

"Aydın'da "bilyeli maymuncuk" diye tabir edilen özel cihazla 12 ayrı hırsızlık olayı gerçekleştirdiği ileri sürülen şüpheli tutuklandı. Hırsızlıkta özel yapım maktapın kullanıldığını anlatan polis, "Hırsızlar boş bir maymuncuğa, bakır tel yerleştirip, bunu matkabın ucuna takarak birkaç saniye içerisinde kapıyı çok rahat bir şekilde açabiliyor. Kapının göbeğine hiçbir zarar vermiyor. Vatandaş evine geldiği zaman kapısını açıyor, hiçbir dağınıklık yok. Eşinden çocuğundan şüpheleniyor"
  • comp  (22.05.21 18:18:04)
Ailesi celik kapi ureticisi olan bir arkadasim hicbir kapi ve kilidin %100 guvenli olmadigini, sadece sure ve caydiricilik farki oldugunu anlatmisti.

Yani dandikleri birkac saniye surerken kalitelileri birkac dakika suruyor gibi.

Eger evdeyseniz belki bu size zaman kazandiriyor, belki tikirtilari duymanizi sagliyor vs vs.

Evin bos oldugu senaryoda da hirsizin riskini arttiriyor. Yakalanma riski, gorulme, duyulma riski vs.

Dolayisiyla hirsizlar birkac dakika ugrastiracak kilitlerdense birkac saniyede acabileceklerine yoneliyorlar.

Bir de ayni arkadasim kapidaki normal kilidin pek bir vasfinin olmadigini, yukaridaki ikinci kilidin cok daha onemli oldugunu anlatmisti.
  • la lykia  (22.05.21 20:27:26)