Çıralı nasıl bir yer?

Arkadaşlarla bu yaz tatili için villa kiralayıp birlikte güzel bir tatil yapalım istiyoruz. Çıralı taraflarında güzel yerler varmış gibi görünüyor ama gidip görenler deneyimlerini paylaşabilir mi? Aktiviteler var, güzel denizi de var, ama akşam çıkıp gezelim denildiğinde pek bir şey yok gibi geldi bana. Her akşam dışarıya çıkalım gibi bir derdimiz yok, sakin tatil de severiz ama bir iki gece cikmalik, arabayla yakınlarda gezmelik yerler var mı?

Tesekkur ederim şimdiden herkese.

Ben gittim.

Olumsuzluklari

Sahile en yakin pansiyonlarda kaldik, buna ragmen denize kadar kumlardan yurumek bana cok zor geldi. Cunku kumlu alan cok fazlaydi. Colde yurur gibiydik.

Arabamiz yoktu ve evet heryer cok uzakti. Aksam biraz kafa dinlemelik yer oluyordu.

Otel tatiline alisik olana biraz sıkıcı olabilir.

Artilari

Okimposa her gun yuruyerek gidip geldik. Evet ciralidan olimposa her gun yuruduk. Denizin kenarindan yorulunca denize girip devam ettik.

Yanlis olmasin belki 3 km vardir.

Olimpos guzeldi . Serin tatli su yani deniz. Ama orasi da bana sıkıcı gelmisti.

Ayrica o aylarda oralara gitmemeye yemin ettim.

Kisacasi bana sarmadi. Ben atraksiyonlu bir elim yagda bir elim balda tatilcisiyim.

Araba olsaydi belki farkli olabilirdi.
  • Filinta61  (22.05.21 11:52:53)
ufak bir alanda kısa süre kalıp kafa dinlemek için bence güzel. yani eğlenilmez dinlenilir.

edit: tam alttaki yorumda yazanları eklemeye gelmiştim. sahil ve deniz pek güzel değil, tipler pek iç açıcı değil.
  • proletarier aller lander vereinigt euch  (22.05.21 12:27:55 ~ 12:28:47)
Çıralı benim en sevmediğim tatil yeri diyebilirim. Sahil falan güzel değil. Olimposa yürüyerek gidecek kadar yakın değil. Sahilinde takılan tipler şahinci falan tipler kafanı kaldırıp bi etrafa bakınca bu ne mq diyorsun. Tavsiye etmem.

  • mg3929  (22.05.21 12:28:11)
bence çok güzel, yani son yıllarda değişmediyse hiçbir eğlence mekanı yok. safi deniz, doğa. o yüzden arkadaş grubu iyiyse gayet güzel olur. sessiz, güzel sahil vs. ve bisiklet kiralıyorlar onlarla bir yere kadar gidip bisikletleri bağlayıp sahilden olimposa gidip eğlence mekanlarına da gidilebiliyordu. bence ideal tatil. şimdi diğer yorumları gördüm de ben gittiğim zamanlar hiç öyle acayip tipler yoktu, karettaları görmeye gelen yabancı turistler ve minimum insan vardı. demek yıllar içinde değişmiş.

  • red g  (22.05.21 13:36:52 ~ 13:38:11)
Gecen sene gittik biz. 2 kişiydik ama kalabalık değildik. Ekinoks diye bi yerde kaldık. Bungalow evler portakal bahçesi içerisinden baya da memnun kaldık. Çıralı Daha cok kafa dinleme yeri bana göre. Rakı meze balıklık birkaç mekan var merkezde, kokteyllik de 2 mekan fln var gece için. Tekne turu, olimpos, arabayla phaselis fln yapmıstık. Baya güzel tatil olmustu. Ek olarak 5gün boyunca gece simge kitchen bar daydık valla müzikler güzel çalısanlar kafaydı baya muhabbet etmiştik.

  • solenkol  (22.05.21 16:27:17)