Tefecilere odeme yapmak

Merhabalar, 2 yil once italya’da araba kiralayip ZTL’den ceza yemistim. Adresime belediyeden ceza geldi 100€‘Yu odedim hemen. Odedikten 2 hafta sonra tefecilerden (yasal adiyla borc toplama sirketi) mail geldi kontrata gore ceza yersen 40€ sirkete odeme yapmak zorundasin bir de biz tefeciyiz bize de 20€ ceza vereceksin 60€’yu bize ver diye. Simdi sirket bana mail atsa 40 ver diye verirdim, ama tefecilerden gelince veresim gelmedi. Daha once sirketten hicbir sekilde bize 40€ ver maili almadigimin altini cizmek isterim.

Bu tefecilerin blok olarak ceza databasei satin alip sirayla otomatik mesaj attiklarini biliyorum. 60€ icin yasal yollara basvururlar mi yoksa boş vereyim mi bilemedim sizin fikrinizi sorayim dedim

Başka ülkedeki adamlarla 40 euro için iş yapılmaz.

  • burfak  (21.05.21 12:59:53)
bi cacık olmaz
yunanistanda çarptığım full sigortalı araba için 1200 eur ekstra para çıkardılar
ödemedim, hiç bi şey olmadı
  • superb  (21.05.21 13:14:15)
Eğer italyada yaşıyorsan, ya da ab içerisinde yaşıyorsan ya da ab içinde yaşama planın varsa bence o kontratını bir incele, hukuki yönünü öğren. Sonra gereksiz sürprizlerle karşılaşma derim.

Ama turistik olarak gittim bi daha da uğramam türkiyemde yaşarım dersen 40 euro için uluslararası hukuk çarkları işlemez, kimse de uğraşmaz.
  • roket adam  (21.05.21 13:16:34)
Benim eski şirket protez diz eklem vs yapıyor. Yabancı bir adam gelmiş ünlü bir hastaneye, en kaliteli protez dizi taktırıp 2 gün sonra parasını ödemeden hastaneden kaçıp ülkesine dönmüştü. Hiç bir şey yapamadık. Ders oldu, yabancılardan peşin almaya başlamıştık.

Bir şey olmaz diyorum.
  • stewie  (21.05.21 13:46:49)
eksiduyu.ru

'60€ icin yasal yollara basvururlar mi' masrafları sonunda sana kitleyecekleri için evet başvurabilirler.
  • emininsel  (21.05.21 14:50:19 ~ 14:52:15)
@roketadam Italya'da yasamaktayim, kontrata bakayim tekrar ama daha once baktigimda oyle asiri baglayici bisey gorememistim

@emininsel arkadas trafik cezasini sormus, ben zaten odedim trafik cezasini belediyeye.Mevzubahis 60€yu tefeciler istiyor, havadan.
  • mirafiori  (21.05.21 15:03:35 ~ 15:03:56)