Psikolog sorunsalı

ayda 4 defa psikolog seansı alıyorum ve totalde 10 seansı aştık diyebilirim. sorunların %50'si öyle ya da böyle çözüldü. ancak şu sıralar aklımda olan şey şu: ortada bir suistimal var mı ? böyle giderse belki de 20 seansların üstüne çıkacak gibi görünüyor. marjinal fayda belli bir noktada istediğim yere geldi ancak bir süreden sonra artık zarara dönecekmiş gibi hissediyorum.

Sözün özü: her ihtimale karşı, olası bir kötü niyet nasıl anlaşılır ? (bilinçli süre uzatımı gibi ya da göreceli bi kavram ama faydanın analiz edilmesi gibi)

Terapi seansları ve sayıları tam olarak ifade ettiğiniz şekilde yürümez.

Sorunlar ve dokunmak istediğiniz ya da süreç içerisinde dokunmanız gereken noktaların bittiğine inanıyorsanız bunu terapistinizle paylaşın. Neden devam ettiğinizi açıklar bence ki 10 seans çok az bu arada.

Psikolog değilim bu arada sadece uzun yıllardır bu deneyimin içindeyim.

Hasılı konuşun direkt terapistle
  • ruh i tibbiye  (21.05.21 02:11:19)
Suistimal olacak bir sey yok, kimi insan ömür boyu psikologa gider spora gider gibi, kimisi hayat kalitesini dusuren bir sey oldugunda gider, ve o mesele cozulunce birakir bir dahaki sefere kadar. Bu tamamen sana bagli, eger problemim cozuldu diyorsan tesekkur edip ara vermek veya birakmak istedigini soyleyebilirsin. yani bir psikolog 100% iyilestigini gormeden "artik gelme ya" demez, niye desin? suistimal etmek istediginden degil - sen seansa katiliyorsan istiyorsundur fayda gordugunu dusunuyorsundur. o yuzden tamamen sana bagli.

ayrica hic bir problem izole de degildir, kazdikca incelenebilecek yeni seyler cikar. kimisi bunlari konusmayi desmeyi sever, kimisi hayat kalitesini etkiledigii dusunmuyorsa desmek istemez. sen konunun ilerleyisinde seanslara devam ediyorsan istekli katilimci oldugun varsayilir yani. daha otesiyle ilgilenmiyorum dersen sen birakabilirsin.

veya en kotu bu dusuncelerini psikologunla paylasirsan sana soyler ne dusundugunu.
  • robokot  (21.05.21 02:41:43 ~ 02:44:19)
Bence danışan eğer terapiden aydınlanmış, rahatlamış çıkıyor ve sonrasında hala kalan bir şey olduğunu düşünerek tekrar, iradi olarak kendi güdüleniyorsa gitmek için ders devam ediyordur.

  • Lir Psikoloji  (21.05.21 04:00:24)
2 seneden fazladir haftalik seans aliyorum. Kazdikca yeni seyler cikiyor kafamin icinden. Hic fark etmedigim seyler fark ediyorum hala.

Maddi olarak belli bir yuk var dogrudur. Guven iliskisini de suistimal eden vardir kesin ama x seans yeterli gibi bir kavram yok.
  • cleric  (21.05.21 12:48:58)