9 bin lira bütçeye Mac var mı? Yoksa ne önerirsiniz?

Selamlar
Öğretmen bir arkadaşım ders vermek ve temel kullanım için mac almak istiyor. Sağlam ve uzun ömürlü olacağını düşündüğü için. Onerebileceginiz model var mı?

Nette baktığında şunu görmüş ama sitenin guvenilirliginden emin değil ve başka sitelere nazaran daha ucuz.
www.pt.com.tr

Buradan almasını önerir misiniz? Mac veya başka bir PC alacaksa nerelerden almalı? Mağaza opsiyonu harici. Ya da o bütçeye Mac harici kaliteli ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

pt güvenilirdir. apple yetkili satıcısı. rahatlıkla alabilir. linkini attığınız ürün iyi bir seçenek.

  • jelly bear  (18.05.21 19:16:26 ~ 19:16:50)
Linktekini öneririm. Başka bit bilgisayar önermem hatta "mac olmasın" demediği sürece. Ben pt'den aldım. Bir arkadaşıma da burayı önerdim, Antalya'da kendisi. O da buradan aldı. Güvenilir bi mağaza. Türkiye'de Apple'ın tek yetkili eğitim satıcısı pt şu an bildiğim kadarıyla.

Ancak eğer bütçeyi biraz daha zorlama imkanı varsa şunu öneririm:
www.pt.com.tr

şu an tedarik süresi 4-12 hafta görünüyor ama bu linke ara ara baksın. Yarın bakarsın stoka girer. Öyle olunca 2-3 güne düşüyor teslimat süresi.

Not: Biraz daha hesaplı olsun diye sakın ama sakın Intel işlemcili bir mac almasın. Bu çok önemli.
  • himmet dayi  (18.05.21 19:40:37 ~ 19:41:25)
bu macbook air m1 8gb gayet iyi. Ben de PT'den aldım, çevremde de alan var.

Temel kullanım için 8gb ram yeter aslında. Ama atıyorum ileride video kurgularım oyun oynarım vb. bişeyler yaparım diyorsa 16gb ram'e bakabilir ama doğru. GPU da onu paylaşıyor çünkü. Ayrıca SSD ömrüne de biraz etkisi var(swap memory muhabbeti).
  • nhk ni youkosu  (18.05.21 19:45:57)
Arkadaşlar şöyle yorumlar var bu site hakkında. Ne düşünüyorsunuz?
www.sikayetvar.com

  • japon balığı  (18.05.21 20:28:19)
pt.com.tr yetkili satıcı.

sikayetvar'da yazılan yorum çok mantıksız. sıfır araba alıp "bunun kadranında sıfır yazmıyor" demek gibi bir şey. sıfır araçlar satışa çıkmadan önce belli başlı testlerden geçtiği için kadranda sıfır yazmaz. bu bilgisayarları da montajladıktan sonra direkt kutuya koymuyorlardır eminim. belli başlı testlerden geçiyor. o yüzden pil döngüsünün sıfır olmaması gayet normal. bence o yorumu yazan saçmalamış.

Yetkili satıcıya güvenmem ben diyorsan biraz daha para ekleyip Apple.com'dan alabilirsin. Ama sikayetvar'da Apple Store'a bakarsan onda da 600 şikayet var mesela.
  • himmet dayi  (18.05.21 20:53:17)
ben de pt'den aldim. sikinti cikmaz.

  • do you remember me  (18.05.21 21:06:30)
Ben de pt’den aldım, buradaki arkadaşların önerisiyle, çok memnun kaldım.
Sipariş vermemin 3.gününde elimdeydi PC, İstanbul için.

  • data  (18.05.21 22:19:41)