Bu sefer de veteriner tarafından öpüldüm galiba

Geçen açtığım duyuruda hasta bir yavru köpek sahiplendiğimizi söylemiştim.

İşlemlere karar verdik, kusmalar kesilmeyince endoskopiye girdi 2 saat önce.

Ne olsa beğenirsiniz, içinden parça çıkmamış. E ULAN NIYE YAPTIK O ZAMAN CILDIRCAM YA.

1 hafta önce röntgen çekmiştik, orada bir cisim gözüküyordu. 3-4 günlük bir iğneli tedavi yöntemine girdik vücut atsın diye.

Sonrasında tekrar bir röntgen çektirdik. Diyor ki eski yerinde değil ama yan çektiğimiz için kaburga kemiğinin altında kalmış, görüyorum ben, cisim hala orada. (Ama ben bir şey göremedim bu arada)

-E napıcaz hocam?

+Ben iğneler ile tedaviye devam edelim derim.

-Yalnız hocam 1-2 haftadır kusuyor bu hayvancağız, tedavi de uyguladık vücut atamamış. Şimdi ben size her gün tekrar getirip üç farklı iğne vurdurtucam ama yine atmasının garantisi yok zaman?

+Yani denemeden bilemeyiz.

-Hocam biz en iyisi mi garanti olsun endoskopi mi yapsak da alsak cismi?

+Valla siz bilirsiniz yaşı da biraz küçük ama kafamız rahat etsin diyorsanız öyle yapalım.

Şimdi bu konuşma 2 gün önce gerçekleşti ve bugün için endoskopiye niyetlendik. Fakat ben başka yerlere sormaya devam ediyorum. Veterinerler diyor ki filmi biz de bir görebilir miyiz, biz de yorumlarız. O kadar uzun sürede nasıl atamamış, nasıl bir cisimmiş bu?

Ben de 2 gündür veterineri darlıyorum çekilen filmleri atar mısınız diye. Atıcaz, yoğunluk var, akşam atıcaz, sabah atıcaz derken operasyon günü geldi.

Biz hala film bekliyoruz, bugün gittik bomboş kimse yok. Müsaitler yani yalan yoğunluk falan. Adam filmi atmadı oyaladı resmen.

Neyse kan testleri yapıldı tüp tüp, aldılar özel odaya orada bekledi.

Şimdi aradı diyor ki içinden bişey çıkmadı atmış ufaklık.

-E hocam neden bakmadınız tekrar endoskopiye almadan önce, boşuna mı baydık hayvanı?

+Valla 2 gün önce görünce tekrar almak istemedim ama sonradan baktım ben filmine, temiz gözüküyor. Hem öyle demeyin en azından içini görmüş olduk.

Ya arkadaş küfür de edilmiyor burada, hobi bahçesi mi bu hayvanlar git kendi ağzına sok endoskopiyi tövbe yarabbim.

E peki ne olacak şimdi hocam kusması devam ediyordu dedim, travmadan ötürü dedi. Şimdi bir tedavi programı daha oluşturucam size ondan devam ederiz dedi.

Şimdi ben bu adamın oluşturacağı tedavi programına nasıl güveneyim?

Neyse en azından kurtulmuşuz cisimden o rahatlattı da.. Ona eyv buna eyv diye diye bütün duygularımızı sömürdüler yemin ederim ya. O endoskopi itelenmiş oldu sanki....

Senin ilk duyuruyu gordugumde altına baska veterinerede git diye yazacaktım,sonra baktım bşrisi baska veterinerlerinde gorusunu al yazmis,tekrar olmasın diye yazmadım.

Eskiden veterinerleri severdim,saygı duyardım ama çoğunluğu düzenbaz oldu çıktı.avuçiçi kadar hayvanı niye kurcalıyorsun,iyi oldu baktık ne demek,girmeden son filmine bakarsın,olmadı bir film daha alırsın.tüccar olmuşlar artık.

Valla bizde hayvan enflasyonu var veterinere gitmeye korkuyorum.ben bunlara geçen haftadan beri bakmıyorum,doğduğum günden beri kuş,kedi,köpek eksik olmadı evlerimizden,şimdi bir gidiyorum adını bilmediğim bir hastalık,o ilaçta turkiye de bulunmaz,illa yurtdışından gelir,kaçakçıda vardır hep,gidip torbacıdan alır gibi alırsın.hep dümen işte.yalan mı gerçek mi bilemiyorsun,yapmayıp vicdan azabı çekmektense nalet olsun diyorsun.
  • duptıs  (18.05.21 01:45:22)
gecen duyurunuza da cevap yazmistim. ben olsam baska veterinere giderim. kusmasini da cozemiyor anlamiyor bence, su an sizden para sagiyor. her gun gel igne yapalim. garanti para her gun.

o veterinere gidin, tum filmleri alin ve baska veterinere gidin. adaveteriner.com

buraya mesela
  • oscar  (18.05.21 05:21:40)
çok iyi veterinerler, hocalar var. o adamı sal gitsin.

  • orpheus  (18.05.21 06:44:34)
Geçmiş olsun, benim köpepim de kusuyordu benzer tedaviler yapılmak istendi acaba Bi cisim mi yuttu diye. Çok veteriner gezdik en sonunda kanlı ishal teşhisi kondu. Korkunç Bi hastalık ama atlattı çok şükür. Arkadaşların dediği gibi başka Bi veteriner gidin ve çok iyi takip edin yavruyu. En iyi siz biliyorsunuz veterinerler ezberden iş yapıyorlar ne yazık ki

  • euteamo  (18.05.21 07:03:20)
Ben başarısız bir tedavi için çözüm isterdim. Öpülmemek lazım. Renk vermiyorsa da Google'a yazarım bu durumu haberiniz olsun deyip tekrar uğramazdım.

  • baal  (18.05.21 08:51:05)
ahh ya çok üzüldüm. endoskopi öncesi röntgen nasıl çekmezler ya? 2 gün çok kısa bir süre değil ki. belki yabancı cisim bağırsak kanalına girecekti bir gün sonra dışkılama ile gidecekti. endoskopiye gerek bile kalmazdı.

ki bana mantıklı gelmiyor, yabancı cisim belki başından beri yoktu. çünkü günlerdir hayvanı kusturan şey günlerce iğnelere cevap vermedi vermedi 2 gün önce röntgende göründü sonra buhar mı oldu? hayvan özüttü mü? o kadar sorun çıkaran şeyi dışkı yoluyla atmış olabilir mi?

bir de hayvanımın çekilen röntgenini istediğimde değil 2 gün 2 saat göndermeyen veterineri darlarım ben. siz bu veterineri salın. hasta hayvanın röntgenini vermemek ne demek?
  • ofelia  (18.05.21 09:59:44)