Acil: Veraset

Merhaba,

1978 yılında ölen Dedemin vergi ilişiğini kesmek için vergi dairesine vermem gereken belgeler arasında veraset de var, mirasçıları konuyla hiç ilgilenmemiş sanırım elde belge falan bir şey yok, bunu ben çıkartabilir miyim, çıkartırsam nasıl çıkartırım?

Şimdiden teşekkürler

notere giderek aynı gün içerisinde alabilirsiniz.

yada sulh hukuk mahkemesine başvurmanız lazım, bunda yaklaşık 1 hafta sürer ancak daha ucuzdur.
  • trajikomix  (17.05.21 09:03:40)
Veraset icin noter tum mirascilarinin orada hazir bulunmasini isteyebilir imza icin.

Yani dedenizin cocuklari esi vb hayattaysa onlar, degilse onlarin mirascilari. Bu cok mumkun degilse vekalet alın onlardan veraset isleri icin
  • anten  (17.05.21 13:28:04)
veraset; mirasçılık belgesi. notere gidip dedenizin mirasçılık belgesini istediğinizi söylemeniz yeterli. ancak dedenize ait mirasçılık belgesi alabilmeniz için hangi ebeveyninizin babası ise o ebeveyninizin de vefat etmiş olması gereklidir yoksa alamazsınız çünkü siz dedenizin mirasçısı durumuna geçmemiş oluyorsunuz. ilgili ebeveyninizin başvurması gerekli oluyor.

  • phonex  (17.05.21 21:20:25)
Babam kanser hastası ve yatalak durumda, acaba bir amcamı götürsem sizce onun aracılığıyla halledebilir miyiz?

  • deneme  (18.05.21 02:44:36)
babanızın herhangi bir kardeşi yahut ilgili ebeveyni vefat etmiş kuzeniniz de olur.

  • phonex  (18.05.21 07:17:21)
Eğer kabul etmiyorlarsa, babanız adına vekalet cıkartmanız gerekir. Genelde noterleri eve çağırarak da vekalet için imza alabiliyorsunuz tabii biraz daha fazla ücret alıyorlar bu durumda.

  • anten  (18.05.21 10:19:27)