İnternet Bağlantı Hızı Hakkında

Şu anda evimde superonline’ın fiber optik internetini kullanıyorum fakat yakın zamanda başka bir yere taşınıyorum. Superonline’ı aradım ve o adreste fiber bağlantı olup olmadığını sordum, arkadaş kontrol ettiğinde fiber internetin bulunmadığını, bu yüzden adsl bağlantı olacağını söyledi. Hız konusunda bir sıkıntı olup olmadığını sordum çünkü evde Netflix, Youtube yaygın olarak kullanılıyor. Şu andaki fiber hızımın 15 mbps olduğunu, taşınacağım yerde de internetimin 15 mbps olacağını söyledi. Ayrıca fiber optik için oturacağım apartmandan imza toplanırsa fiber optik bağlantı için başvuru yapılabiliyormuş..

1- çağrı merkezindeki arkadaşın bağlantı hızı, kalitesi açısından dediği doğru mudur? Sıkıntı yaşar mıyım?
2- apartmana fiber optik bağlantının sağlanması için böyle bir şey mi gerekli?

Türk telekomu ve uydunet'i de ara. Onların fiber bağlantısı varsa sizin sözleşmenizi taahhüt bozma bedeli olmadan iptal ediyor Superonline.

1- 15 MBit stabilse çok sorun olmaz. Ama altyapı biraz eskiyse bağlantı sorunu yaşanır sık sık.
2- Evet.
  • himmet dayi  (16.05.21 17:47:11)
1- fiberden sonra adsl'den hayır beklemeyin. düzgün altyapı olsa en azından vdsl olurdu.
2- evet ve sadece başvuru yapılmıyor, ayrıca apartmanın ödemesi gereken altyapı ücretleri de çıkabiliyor. o yüzden imza toplatıp fibere geçiririm hayali kurmayın.

  • malheiros  (16.05.21 17:50:43)
Gittiğin yerde fiber yoksa dilekçe ile taahhüt ücreti vermeden aboneliği kapatabilirsiniz. Adsl hizmetini istediğiniz sağlayıcıdan alırsınız sonra. Bence öncelikle türknet deneyin. Olmazsa iptal edip diğerlerine bakın.

  • zoghurt  (16.05.21 17:54:32)
Şu an Superonline 35Mbps fiber kullanıyorum, öncesinde Superonline 16Mbps kullanıyordum ve gayet de memnundum. Birkaç bilgisayardan birden Youtube, Netflix vs belki sıkıntı olur onu bilemiyorum, çünkü bizde aynı anda en fazla 2 cihazdan izleniyordu bunlar ve sıkıntı olmuyordu.

  • anatomik  (16.05.21 20:19:40)
Telekom’la da görüştüm. Onlarda da fiber yokmuş. Superonline’ı tekrar aradım. “Taşındığınızda vdsl’den faydalanabilirsiniz ama yeni kampanya olur bu” dediler. Şu anda 15 mbps kullanıyorum. Orada 50’ye kadar çıkma imkanım varmış. Eğer hız konusunda problem olmayacaksa orada 35 mbps için şu andaki ücreti ödeyeceğim.. benim için önemli olan hız. 15’ten 35’e çıktığımda sıkıntı yaşamam herhalde?

  • silah taciri  (16.05.21 20:22:40)