özel sağlık sigortası sahiplerine bazı sorular

Özel sağlık sigortasının bu ara çok önerildiğini görüyorum, “40’lı yaşlardan sonra primler yükselir geç kalmış olursunuz” diyenler de çok, birkaç konuda görüş almak istedim.

Yaptıranlar “iyi ki yaptırmışım” diyor bu mesela? Bu konuda samimi cevaplar çok makbule geçer. Ayrıca, kapsamlı bir sigorta için ayda ne kadar prim ödemek gerekiyor ve bu primler yıldan yıla çok artıyor mu? Bir de, zaten sigortası olan bir kişi özel sigorta da yaptırdığında birtakım indirimler söz konusu olabiliyor mu?

30larımın başındayım, son 7 yıldır sağlık sigortam var, iyi ki yaptırmışım, bu yıl şirket öss leri yenilemedi, kendim yeniledim.

evet gerçekten iyiki var, şirket öderken hem yatarak hem ayakta tedaviyi karşılıyordu, yıllık primim 7 bin tl civarındaydı, geçen yıl mayıs ayında inanılmaz ağrılarla safra kesesi taşım olduğu fark edildi, devlette pandemi sebebiyle acil olmayan bütün ameliyatlar yasaklanmıştı, sağlık sigortam olmasa o ağrıları çekmye devam edecektim, 1 gün hastanede yattım 50 bin tl fatura çıkardılar, tek kuruş ödemedim sigorta karşıladı.

3 yıldan sonra ömür boyu yenileme garantisi oluyor, allah korusun kanser vs.. olsanız kendiniz karşılyamayacağınız bakımları karşılıyorlar. 40dan sonra hem riskiniz hem de geçmiş rahatsızlıklar artacağı için sigorta bedeliniz çok yüksek çıkar doğru demişler.

bu yıl ben sadece yatarak karşılayacak şekilde yaptırdım 3000 tl civarı ödedim.eğer yıl içinde kullanmazsanız sonraki yıl biraz daha az tutar priminiz.

ayrıca babam 65 yaşında, aort anevrizması var, ameliyat olmazsa her an ölebilir, geçen hafta bir hastaneden 250 bin tl fiyat aldık ameliyat için, bu hafta acıbademden fiyat alacağız hangisi daha ucuzsa orada yaptıracağız. hakbuki sağlık sigortası olsaydı.. sağlık gerçekten çok çok çok pahalı, o yüzden öss bence şart.

umarım anlatabilmişimdir.
  • benaslinda  (16.05.21 15:52:13)