[]

Kışlıkları kaldırırken hurçların içine sabun, naftalin vb. koyuyor musunuz?

Merhaba, kışlıkları kaldırmaya giriştim. Normalde annemler beyaz katı sabun koyuyor kaldırırken ama kıyafetlere sinen o sabun kokusu inanılmaz derecede rahatsız ediyor beni. 2 3 yıkamada ancak çıkıyor. Diğer taraftan dümdüz kaldırmak da içime sinmiyor. Sizler ne gibi önlem alıyorsunuz ?
 
Dümdüz kaldırıyorum.


  • ruhen hastayim ben  (15.05.21 16:39:41) 
English home’da koku keseleri var. Kese dediğime bakmayın, karton zarf gibi bir şeyin içinde kokulu bir toz var. 9-10 tane de çeşidi vardı sanırım. Onlardan koyuyorum. Bir de pelur kağıdına kendi parfümümü sıkıp onu koyuyorum aralara.


  • irene  (15.05.21 16:44:11) 
Gerçek yün olmayan giysiler dümdüz kaldırılabilir. Lavanta kesesi ya da kokulu sabunlar konabilir.
Saf yün giysiler için ise bir aktar kafurun tabletleri önermişti, güveye karşı. Naftalin gibi ağır kokusu yok.

  • pro9it9is9  (15.05.21 22:02:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.