Evcil hayvanlar için takip cihazı?

Marka ve model öneriniz var mıdır? Annemlerin 2 köpeği var. Dağ evinde yaşıyorlar, evin her tarafı çevrildi ama yine de bir delik bulup, yaratıp kaçabiliyorlar. Yerli köylü de tehdit etmiş bunları zehirleriz bizim bahçemize girerlerse diye :/ Başka önlemler de alınacak ama aklımıza bir de bunlardan takmak geldi.

Bütçe köpek başı 400TL civarı, kullanışlı, konum doğruluğu konusunda çok baş ağrıtmayacak, tasmaya takılabilen, f/p takip cihazı önerileriniz var mıdır?

remote collar ya da e collar da alabilirsiniz. bu tasmalara kumanda ile sinyal gönderilebiliyor titreşim ya da bip sesi olarak. eğitebilirlerse bu remote collar ile gittiklerinde çağırabilirler. bu tasmaların gpsli modelleri var. tabi en kesin çözüm çıkmalarını önlemek çünkü etraftaki insanlar gerçekten o kadar şerefsizlerse sıkıntı çıkarırlar :(

  • ofelia  (11.05.21 23:13:54)
o fiyatlara bu konuda çözüm yok.
zamanında telefon şirketleri petfinder diye cihaz satıyorlardı. içine sim kart takıp lokasyon takibi yapabiliyordunuz ancak tutmadı ve kalktı tamamen.

profesyonel çözüm ise köpek gps'i için Garmin ürünleri.
buy.garmin.com
ana el cihazı + köpek başına tasma alırsın ama adres verirsen bu cihazları çalmak için bende gelirim açıkçası.

özet: ekonomik çözüm yok. Bluetoothlu cihazları saymıyorum lakin 10metre ötedeki köpeği zaten cihazla değil gözle kontrol etmek daha mantıklı.
  • qxgviper  (12.05.21 00:00:26)