Dolap uygulaması kargo kodu sorunu

Bana bir yakınım yanlışlıkla dolap'tan bir ürun göndermisti. Benim de tekrar ona geri yollamam gerekiyor ama 40 dk uzaklıktaki şubeye tek başıma götürebileceğim hafiflikte bir ürün değil.

Ürünü satışa çıkardim yakinim satın aldi. Ben de kargo sirketini arayip evimizden teslim almalarini rica ettim. Tamam dediler Fakat gelmediler. Sorduğumuzda kodunuzu yenilemeniz gerekiyor demişler anneme.

Üç gün içinde siparişi gönderemedik fakat dolap sitesinde siparisinizi ya da kargo kodunuzu yenilemeniz gerekir diye bir ibare yok. Sadece geciktiniz iptal edebilirsiniz gibi bir yazi var.

Kargo eve gelmemek için basindan savmis olabilir mi? Çünkü siparisi üç gün içinde kargolayamadigimi yani geciktigimi bilmiyordu ki kod gecersiz desin. Benim elimdeki kod siparisimi kargolayana kadar gecerli degil mi gerçekten? Eğer oyleyse yeni kod almak için siparisi iptal edip yeniden mi satisa cikarmam gerekiyor?

dolapta gecikince kargo kodu değişmiyor öncelikle sorunuza yanıt vereyim.

eve gelmeyen kargocu kargonuzu üç gün geciktirdiğinizi nereden biliyor? muhtemelen kargocuya çok detay bilgi vermişsiniz o da kafasına göre saçmalamış bilmiyorum diyemeyen bir milletiz çünkü. ama işi de siz karıştırmışsınız. çok yoğun kargolar eve gelmek istemiyorlardır. kargocuya dolap molap demenize bile gerek yok gelince kodu verin.

siparişi iptal edip yeniden satışa çıkarmak çok kolay neden üzerinde bu kadar düşündüğünüzü de anlamadım. son olarak, ben olsam zaten yaptığım çetrefilli bir işin üzerine bir de eve kargocu gelmesini beklemez gider kendim verirdim.
  • kenarortay  (11.05.21 10:27:51)
@kenarortay
Öncelikle cevabiniz için tesekkurler. Evet ben de dolap uygulamasini belirtmeden kurye talep ettim fakat odemeyi kim yapacak sorularini sorduklarinda acikladim o an.

Dedigim gibi bize en yakin şube 40 dk uzaklikta ve ürünler de halı. Yoksa ben de minnet etmezdim bu kargoculara.Yani kendim goturmem imkansiz.
  • pikap  (11.05.21 11:24:14)