Bu yavru kedutun nesi var?

Daha çok küçük birkac haftalık belli ki. Anne emziriyor. Gözü capaktan kitleniyordu çay tobrasedfalan derken açtık ama gozbebeklerinden biri kuculmuyor.sahiplendirmek mi gerekir sokakta yapamaz mı? Korkarım nörolojik bir problemi var. Diğer iki yavrudan kucukkalmak dışında belirgin bı sorunu yok başka.

bir veteriner görse iyi olur.
enfeksiyon diyemiyorum ama bir sorun var gözde.
hatta ikisinde de var gibi.
enfeksiyon değilse, tedavi edilecek bir şey yoksa önemli değil ama belki düzeltilebilecek bir şeydir.

kediler tamamen kör de yaşayabilir ama bulunduğu ortama da bağlı.
yol bulma, aç kalma sıkıntısı çekmez ama araba konusu falan tehlikeli görme sorunu olan kediler için.
o yüzden gözü böyle kalacaksa sahiplendirebilseniz iyi olur.
  • blatta hiberna  (10.05.21 21:35:06)
Hangi şehirdesiniz? İstanbul’da yalnızca bir göz veterineri var. Ona gitmek lazım. Bende de var böyle bir bebe. Tedavisi oldu tek gözü katarakt olarak kurtarabildik. Mutlaka vet görmeli:(

  • suicides underground  (10.05.21 22:04:21)
sol gözünde kanamaya benzer bir durum var. erken müdahale ederseniz bazen çok basit tedavilerle kurtulabiliyor. mutlaka göz uzmanı olması gerekmez ama önce bir veterinerin bakması şart. duruma göre o sizi göz uzmanına yönlendirir.

  • orpheus  (11.05.21 01:27:02 ~ 01:27:33)
Merhaba, fotoğrafta bir gözü sönmüş gibi görünüyor öyle mi? Öyleyse damla kullanmaya devam etmenizi öneririm benim böyle bir kedim vardı topradeks veya tobraset emin değilim kullanarak iyileşti. Hayvan hastanesinde tedavi görüp iyileşmeyince gözünü alacaklardı aldırmadım.

  • rapisa  (13.05.21 01:38:42)