İlişkileri kendi içinde halledememek

Biriyle birkaç ay flört ettiğimde, belirsiz bir şekilde bittiyse, veda edilmeden azalarak biten ya da soğuyan bir iletişim olduysa bu insanları özlüyorum. Acaba dönsem olur muydu, o son mesajı ben atsaydım falan diyorum. Genelde hiçbir kopmada adım atan ben olmadığım için ve flört/ilişki boyunca ben kendini mahrum bırakan taraf olduğum için en sonunda karşı taraf da salıyor beni haklı olarak.

Bu durumun sorunlu bir şey olduğunu düşünüyorum. Sanki bağımlı olduğum bir madde elimden alınmış gibi oluyorum belirsizce biten ilişkilerde. Ne diyorsunuz ne yapılabilir? Size de oluyor mu? Normal mi? Anormal mi?

Ek: 2 aydır konuştuğum biriyle iletişimimiz benim tat almadığım bir hale gelmişti. Sonunda buz gibi konuştum ve bi daha da yazmadım. O da yazmadı ama bozulduğunu biliyorum. Benim kendisine olan ilgimin farkındaydı ve beklemiyordu bunu. Bir haftadır konuşmuyoruz. Ama özlüyorum kendisini. Yazmalı mıyım bilemiyorum. En azından güzel bir veda etmek için ne bileyim

Sen closure denen kapanışları seviyorsun öyle rahat ediyorsun iyi ya da kötü ve bu kapanışları yapmaya hakkın var

  • freebird5406_2  (05.05.21 12:05:07)
Bu tip sorulara genelde hep aynı cevabı veriyorum, buradaki arkadaşların gerçeklikten ve halktan kopuk olduğunu fark ettim. İlişkilerde biraz daha net olmayı deneyin. Birinden hoşlanıyorsanız hoşlanıyorum senden sevgili olalım deneyelim diyin. Yok bizden bir şey çıkmaz diyorsanız yine net olun ve net bir şekilde konuşmak istemediğinizi ve vedalaşmanın gerektiğini söyleyin. Bu tip dertler yeni modamız oldu çünkü flörtleşme adında yaşanan yakınlaşma ve sohbetler anlamını yitirdi. Flört aslında iki kişinin henüz birbirine açılmadığı ama hoşlandığı, birbirine kur yaptığı, yanlış anlaşılmaların veya küçük iltifatların yaşandığı sevgililiğin gerçekleşmesinden az önceki evrenin adıdır. Ama bu artık işte her konuşulan insanla sevişebiliriz de evlenebiliriz de ama ayrıla da biliriz, ad koymayalım, takılalım ilişkisine dönüştü. Azalarak bitmenin nedeni bu. Sohbetin modu düşüyor, daha iyi alternatif oluyor ve ona kayılıyor.

Bence siz fark etmeden bir şeylerin ters gittiğini hissediyorsunuz. Güzel bir veda hakkınız. Bence insanlar veda etme ya da sevgiliğe adım atma konusunda cesaretli olmalı.
  • Hallegadola  (05.05.21 13:46:05)
Rica ederim, kolay gelsin. :)

  • Hallegadola  (05.05.21 19:01:57)