Sokağa çıkma yasağından ceza alanlar

Sistem nasıl işliyor? Nerden ceza geldiğini takip edebiliriz?

Bir arkadaşım yakınındaki markete (şok) gitmek yerine bir uzaktaki Migros’a gitmiş. Yakinindakine gitmedi diye yolda çevirip tutanak tutmuşlar imzalatmışlar. İtiraz edeceksen de valiliğe dilekçe gönder demiş. Valilik bugün dilekçeyi kabul etmemiş kapıdan çevirmiş. Değişik bir süreç cezayı yedi mi yemedi mi onu bilmiyor nerden bakabiliriz biz buna. Valilikteki polis de dilekçeyi kabul etmeyip ceza gelince mahkemeye ver itiraz et demiş. (wtf)

Bu olaylar böyle mi ilerliyor yaw bilen eden var mı? Ceza gelecek mi şimdi? Göz dağı mı?

gelir. internet vergi dairesinden e-devlet ile giriş yapıp takip etsin. ona itiraz dilekçesi yazsın.

  • phonex  (03.05.21 20:40:22)
Şimdi olay şu.
Polis tutanak tutmuş ceza kesmemiş.

Yani demiş ki "kaymakam amca bu "zannedersem" in bir arkadaşı sokağa çıkma yasağını ihlal etmiş, cezasını kes, uçur kafasını"

Kaymakam da "vay üçkağıtçı al sana ceza öde de akıllan" diyecek.

Bu olay ""gerçek, kanlı canlı"" bir idari para cezasına dönüşünce;

"bir rivayete göre polis arkadaşını arayıp "gel bakalım aslanım kaymakam amca senin cezanı kesti bi imza at şoraya" diye emniyete çağıracak"

Adliyeye gidip buna itiraz edebilirsin. Hatta ikna edici bir sebep yazarsan belki cezanı iptal ederler.

AMAAAA adliyede gideceğin yer; Sulh Ceza HAKİMLİĞİ (mahkemesi diyenin kafasına sert bi cisimle vur) Bi dilekçe bi kimlik fotokopisi hepsi bu.

Süreci böyle özetledik gelelim soruya;

*"İtiraz edeceksen de valiliğe dilekçe gönder demiş."
--Yanlış diye çığlık atmak istiyorum. Ya hiç mi eğitim vermiyorlar bunlara :(

*"Değişik bir süreç cezayı yedi mi yemedi mi onu bilmiyor nerden bakabiliriz biz buna."
--Kaymakam amca OK derse cezaya dönüşecek. Polis tek başına ceza kesemiyor (zaaa xD) ancak tutanak düzenliyor biz bunu tespit ettik diye.

*"Değişik bir süreç cezayı yedi mi yemedi mi onu bilmiyor nerden bakabiliriz biz buna."
--Üstte anlattığım emniyet çağırma şeysiyle anlaşılır yada en kötü ihtimal internet vergi dairesinde görünür.

*"Valilikteki polis de dilekçeyi kabul etmeyip ceza gelince mahkemeye ver itiraz et demiş."
--Adam haklı beyler.

Ek sorular için bir telgraf kadar yakınım.
  • infernalcadre  (03.05.21 21:49:51 ~ 21:50:30)
Infernal ne güzel yazmışsın ya hiç üşenmedin mi peki ajdhdjd

Şaka şaka. Dankeschon :)
  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (03.05.21 22:10:10)